Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Bitdefender rozwija swój flagowy produkt Bitdefender Digital Identity Protection

Piotr R

17 kwietnia 2024

Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, niedawno ogłosił, że ulepszył Bitdefender Digital Identity Protection, kompleksową usługę monitorowania danych osobowych w czasie rzeczywistym poprzez proaktywne skanowanie Internetu w tym stron publicznych, ciemnej sieci i podziemnych forów dotyczących nieautoryzowanych wycieków i naruszeń danych, które mogą narazić konta użytkowników i ich tożsamość na liczne cyberniebezpieczeństwa. Usługa Bitdefender Digital Identity Protection łączy się teraz z dostawcami poczty internetowej Google Gmail i Microsoft Outlook, aby znacznie zwiększyć zasięg monitorowania i zapewnić użytkownikom pełniejszy obraz i lepszą kontrolę nad ich śladem cyfrowym (w tym starymi i zapomnianymi kontami).

Ochrona tożsamości cyfrowej – kluczowy aspekt naszego cybernetycznego bezpieczeństwa

Kradzież tożsamości pozostaje poważnym ryzykiem dla współczesnych internautów. Według danych Federalnej Komisji Handlu w 2023 r. użytkownicy sieci wykazali straty przekraczające 10 miliardów dolarów w wyniku oszustw, co oznacza 14% wzrost zgłoszonych strat w porównaniu z 2022 r. Ponadto opublikowany na początku 2024 r. raport Identity Theft Resource Center 2023 Data Breach Report: ujawniło, że w USA publicznie zgłoszono 3205 przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych, których szacunkowy wpływ dotyczy ponad 350 milionów osób.

„Wygoda dzisiejszego cyfrowego stylu życia zwiększyła ryzyko dla konsumentów na całym świecie. Za każdym razem, gdy hasła oraz dane osobowe, lub finansowe są wprowadzane w aplikacji lub witrynie internetowej służącej do zakupów, bankowości, opieki zdrowotnej i mediów społecznościowych, internauci nieumyślnie zwiększają swoje narażenie na przestępstwa związane z tożsamością, takie jak naruszenia danych i wymuszenia” – powiedział Ciprian Istrate, starszy wiceprezes Grupy Rozwiązań Konsumenckich Bitdefender. „Bitdefender Digital Identity Protection stale skanuje sieć (w tym ciemną sieć) w poszukiwaniu nieautoryzowanych wycieków danych osobowych i alertów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko reagować, zmieniając hasła, usuwając konta lub unieważniając karty kredytowe, zanim nastąpi poważny incydent. Usługa ta umożliwia użytkownikom korzystanie z aktywności online, wiedząc, że ich tożsamość i dane osobowe są chronione.”

Bitdefender Digital Identity Protection działa jak strażnik, stale pilnujący danych osobowych i sposobu ich wykorzystania, w tym adresów e-mail, haseł, numerów ubezpieczenia społecznego (USA), numerów kart kredytowych, numerów telefonów i innych wrażliwych danych przydatnych dla cyberprzestępców.

Kluczowe funkcje Bitdefender Digital Identity Protection obejmują:

 • Ciągłe monitorowanie ochrony tożsamości – Bitdefender Digital Identity Protection stale monitoruje Internet i ciemną sieć, aby chronić przed niewłaściwym wykorzystaniem danych osobowych. Nowe integracje z Google Gmail i pocztą internetową Microsoft Outlook znacznie poszerzają zasięg monitorowania usługi, dodając setki innych witryn i usług, które zwiększają widoczność śladu tożsamości cyfrowej użytkowników, w tym starych kont, które mogły zostać przez Ciebie zapomniane.
 • Alerty w czasie rzeczywistym – Bitdefender Digital Identity Protection wysyła natychmiastowe powiadomienia, gdy dane osobowe zostaną odkryte w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych publicznych lub w przypadku nadużycia, takiego jak przejęcie konta, przejęcie mediów społecznościowych i oszustwo finansowe. Alerty są wysyłane wraz z praktycznymi spostrzeżeniami, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko reagować w zależności od rodzaju wyciekających danych i poziomu bezpośredniego ryzyka.
 • Zwiększoną kontrolę nad wykorzystaniem danych osobowych – Użytkownicy zyskują lepsze zrozumienie i kontrolę nad sposobem, w jaki firma lub usługodawca wykorzystuje/przechowuje ich dane. Za pomocą kilku kliknięć użytkownicy mogą zażądać kopii zebranych danych osobowych lub poprosić o całkowite usunięcie swoich danych.
 • Ulepszony wynik ochrony tożsamości – Wynik ochrony tożsamości to unikalna funkcja, która daje użytkownikom punkt odniesienia na temat tego, jak dobrze ich tożsamość jest obecnie chroniona na podstawie rodzaju ujawnionych danych osobowych i liczby naruszeń, z którymi są powiązani. Ta funkcja zawiera szczegółowe informacje na temat konkretnych działań, które doprowadziły do niższego wyniku, porównania wyniku z innymi oraz sposobów poprawy wyniku, takich jak usuwanie starych kont.
 • Łatwą konfigurację i prosty interfejs – Konfiguracja tej usługi to tylko kilka szybkich kliknięć myszą, nie trzeba niczego pobierać ani instalować. Po utworzeniu konta Bitdefender Digital Identity Protection zaczyna monitorować i zabezpieczać dane osobowe, współpracując bezproblemowo z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa działającymi na komputerze lub urządzeniu mobilnym, bez wpływu na wydajność. Interfejs jest prosty i intuicyjny, ma znajomy wygląd i działanie jak inne produkty Bitdefender.
 • Solidne raportowanie – Bitdefender Digital Identity Protection zapewnia kompleksowe, łatwe do zrozumienia raporty z bogatymi wizualizacjami, które pomagają użytkownikom zrozumieć ich ślad tożsamości cyfrowej, narażenie na naruszenia bezpieczeństwa danych, Wynik Ochrony Tożsamości i porównania z globalną społecznością.

Dostępność

Bitdefender Digital Identity Protection jest teraz dostępny jako samodzielna usługa subskrypcji lub poprzez kompleksowy plan obejmujący Bitdefender Ultimate Security, lub Bitdefender Premium Security. Dostęp do usługi można uzyskać na dowolnym urządzeniu i obsługuje wszystkie główne systemy operacyjne, w tym Windows, macOS, iOS i Android.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy