Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

Bitdefender triumfuje w teście zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami AV-Comparatives 2023

Piotr R

5 stycznia 2024

Bitdefender ponownie pokonał konkurencję w zeszłorocznym teście zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami przeprowadzonym przez AV-Comparatives, blokując więcej ataków na urządzenia konsumenckie niż jakikolwiek inny testowany dostawca.

Nagroda AV-Comparatives dla Bitdefender

Grupy cyberprzestępcze wykorzystują sprytne sposoby ataku, aby włamać się do urządzeń osobistych wpływowych osób, takich jak dyrektorzy generalni i dyrektorzy finansowi. Te zaawansowane taktyki przedostały się do sfery konsumenckiej, grożąc zwykłym ludziom nieuchwytnymi programami inżynierii społecznej i niszczycielskim złośliwym oprogramowaniem.

Symulacja zaawansowanych ataków – test przeprowadzony przez AV-Comparatives

Co roku austriacka firma AV-Comparatives przeprowadza testy, w których rywalizują ze sobą producenci oprogramowania antywirusowego w ramach skomplikowanych scenariuszy ataków, aby określić, na który produkt powinni zwrócić uwagę konsumenci.

Chociaż większość dostawców chętnie bierze udział w corocznej serii testów głównych, nie wszyscy mają odwagę zmierzyć się z opcjonalną laboratoryjną próbą Advanced Threat Protection (ATP), która sprawdza, jak produkty radzą sobie z bardzo specyficznymi, ukierunkowanymi metodami ataków. W tym roku zaledwie siedmiu dostawców miało wystarczającą pewność siebie, aby zmierzyć się w fazie ATP.

Przeprowadzony przez instytut test ATP symuluje zaawansowane ataki zwykle przeprowadzane przez wyrafinowanych przeciwników przeciwko ważnym celom. Ocena ATP, która wcześniej skupiała się wyłącznie na scenariuszach korporacyjnych, testuje obecnie również ataki w sferze konsumenckiej. Powodem tego stanu rzeczy jest to, że cyberprzestępcy coraz częściej atakują nasze urządzenia osobiste, stosując tę samą taktykę, jaką stosuje się w głośnych atakach.

Test naśladuje taktykę, techniki i procedury (TTP) stosowane przez podmioty zagrażające w celu zdobycia przyczółka, uniknięcia wykrycia i bocznego poruszania się w sieci docelowej. Firma AV-Comparatives przeprowadziła 15 różnych ataków w oparciu o platformę MITER ATT&CK® w scenariuszach takich jak phishing typu spear, dostęp za pośrednictwem skradzionych danych uwierzytelniających, zainfekowane nośniki wymienne, exploity obejmujące zaufane relacje i nie tylko.

Bitdefender liderem w teście przeprowadzonym przez AV-Comparatives

Bitdefender przeszedł pomyślnie test ATP, blokując 14 z 15 ataków, a jednocześnie blokując cyberzagrożenia częściej niż jakikolwiek inny dostawca na etapie przed wykonaniem.


Jak laboratorium AV-Comparatives lubi podkreślać: „Dobry alarm antywłamaniowy powinien włączyć się, gdy ktoś włamie się do Twojego domu, a nie czekać, aż zacznie kraść”.

Zatrzymując ataki, zanim aktywowany zostanie jakikolwiek złośliwy ładunek, rozwiązania Bitdefender znacznie zmniejszają ryzyko udanego zinfiltrowania Twojego systemu przez cyberzagrożenie.

„Naszym zdaniem celem każdego systemu AV/EPP/EDR powinno być jak najszybsze wykrywanie i zapobieganie atakom lub innemu złośliwemu oprogramowaniu. Innymi słowy, jeśli atak zostanie wykryty przed, w trakcie lub wkrótce po jego wykonaniu, uniemożliwiając w ten sposób np. otwarcie kanału dowodzenia i kontroli, nie ma potrzeby zapobiegania działaniom poeksploatacyjnym. Dobry alarm antywłamaniowy powinien włączyć się, gdy ktoś włamie się do Twojego domu, a nie czekać, aż zacznie kraść” – fragment raportu AV-Comparatives.

Testowanym produktem była najnowsza wersja Bitdefender Internet Security, która niezmiennie zajmuje wysokie miejsca w niezależnych testach i której podstawowe technologie wykrywania i zapobiegania znajdują się w całym naszym zestawie produktów konsumenckich.

Rozwiązania Bitdefender płynnie integrują się z codziennymi działaniami konsumentów, chroniąc urządzenia osobiste przy minimalnym wysiłku użytkownika.

W styczniu Bitdefender zdobył swoją piątą nagrodę Produktu Roku AV-Comparatives – więcej niż jakikolwiek inny dostawca w ostatniej dekadzie.

Konsumenci biorący udział w globalnej ankiecie przeprowadzonej w zeszłym roku przez AV-Comparatives uznali Bitdefender za najpopularniejszego na świecie dostawcę zabezpieczeń mobilnych.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy