Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościNowości - nagrody

Bitdefender z trzema rekomendacjami AVLab

Marcin Jabłonka

1 czerwca 2020

AVLab przetestował skuteczność zabezpieczeń programów do ochrony komputerów osobistych i stacji roboczych przed najczęściej rejestrowanymi zagrożeniami i cyberatakami występującymi od początku 2020 roku. Eksperci wysoko ocenili funkcjonalność oprogramowania Bitdefender GravityZone Elite.

Autorzy badania kierując się raportami globalnych firm IT wskazali na trzy największe zagrożenia, które były w ostatnich miesiącach najbardziej dotkliwe dla użytkowników komputerów i stacji roboczych. Na liście znalazły się m.in. ataki bezplikowe, które jak zauważa AVLab, w ciągu kilku ostatnich miesięcy wzrosły o kilkaset procent. Zaprogramowane przez hakerów narzędzia do automatycznego wyszukiwania podatności w aplikacjach mają obecnie większe możliwości techniczne niż wcześniej. Są też trudniejsze do zaobserwowania, ponieważ do uruchamiania złośliwego kodu nie potrzebują interakcji z użytkownikiem. AVLab ostrzega, że cyberprzestępcy bardzo chętnie wykorzystywali oprogramowanie ransomware, a także złośliwe dokumenty Office. W tym ostatnim przypadku napastnicy umiejętnie łączą makra z technikami socjotechnicznymi w kampaniach phishingowych. Zaistniały stan sprawia, że duża odpowiedzialność spoczywa na barkach producentów i dostawców usług, którzy dostarczają rozwiązania firmom i użytkownikom końcowym. Z kolei organizacje muszą zrozumieć ryzyko i zacząć chronić się przed atakami proaktywnie, a także łagodzić ich ewentualne skutki.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Wśród testowanych przez AVLab.pl narzędzi znalazło się oprogramowanie Bitdefender GravityZone Elite. To rozwiązanie ukierunkowane jest na behawioralną ochronę stacji roboczych przed atakami zero-day i zagrożeniami, które próbują zapisać zmiany bezpośrednio w pamięci komputera. System wykorzystuje technologię HyperDetect jako spoiwo maszynowego uczenia, technik analizy zachowania i detekcji zaciemnionego kodu. W produkcie do wykrywania zaawansowanych ataków zastosowano analizę zagrożenia w chmurze, a także szczegółowe, lokalne monitorowanie podejrzanych procesów.

Bitdefender GravityZone Elite wykazał się stuprocentową skutecznością w zakresie wykrywania i zapobiegania atakom typu fileless, ransomware oraz ochroną przed złośliwymi dokumentami Office. Tym samym produkt otrzymał rekomendacje AVLab Award Best +++ w trzech kategoriach – „Ochrona przed złośliwymi dokumentami Office”, „Ochrona przed zaszyfrowaniem danych” oraz „Ochrona przed atakami bezplikowymi.

Podczas testów oprogramowanie Bitdefender wykryło dwa ataki bezplikowe – w jednym przypadku zagrożenie zablokowano podczas dostępu do pliku, zaś w drugim, malware zatrzymany został w przeglądarce. Poza tym system wykrył 65 zagrożeń wykorzystujących złośliwe dokumenty Office oraz 24 próby zaszyfrowania plików co stanowiło 100% zablokowanych zagrożeń. We wszystkich wymienionych przypadkach wirus został powstrzymany na poziomie przeglądarki – przed albo tuż po pobraniu na dysk.


Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy