Bitdefender zajął III miejsce jako eksporter IT

Z przyjemnością pragniemy poinformować o najnowszym sukcesie firmy Bitdefender z siedzibą w Rumunii. Producent oprogramowania antywirusowego, dzięki dynamicznemu usprawnieniu procesów sprzedaży na przestrzeni ostatnich lat uzyskał imponujący wynik exportu aż 95% swoich produktów na wszystkie kontynenty. Informacje są oficjalne i pochodzą z oświadczenia wydanego przez oddział prasowy firmy. Wynik ten odnosi się jedynie do oddziału w Rumunii.

Jak podaje również portal Hotnews.ro, firma ma swoje główne oddziały w 10 różnych krajach (posiada przedstawicielstwo również w Polsce), które są częścią marki zarejestrowanej w Holandii. Jakkolwiek, finansowe wskaźniki odnoszące się do całej grupy nie zostały ogłoszone. Możemy spodziewać się, że firma Bitdefender po raz pierwszy ogłosi takie wyniki w 2016 roku.

Bitdefender obecnie posiada 700 pracowników i około 50% z nich pracuje w branży od wielu lat. Według oficjalnego oświadczenia Bitdefender, rozwiązania cyberbezpieczeństwa wytwarzanego przez firmę powstaje w wyniku badań w centrum rozwoju w Bukareszcie, Cluj, Lasi i Timisoarze.

Dane Banku Narodowego Rumunii wykazują, że w 2014 roku Bitdefender znajdował się na trzecim miejscu pośród firm, eksportujących rozwiązania IT i usługi medialne. Wyliczony wynik pochodzi spośród 681 firm, które zgłosiły takie usługi. Bitdefender również znajduje się na 19 miejscu spośród firm eksportujących w Rumunii bez określenia konkretnej kategorii. Podsumowując w Rumunii znajduje się 7000 zarejestrowanych firm zajmujących się exportem.

Bitdefender dość niedawno wypuścił na rynek Stanów Zjednoczonych produkt o nazwie Bitdefender BOX, jest to sprzętowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla użytku domowego. Jest to produkt określany, jako mający zrewolucjonizować podejście do tematu bezpieczeństwa w stosunku do niezabezpieczonej jeszcze w należyty sposób grupy sprzętu nazwanej „Internetem Rzeczy”.

Według Hotnews.ro, Florin Talpes, założyciel i główny szef Bitdefender, powiedział, że połowa urządzeń łączących się w tych czasach do internetu jest w bardzo słaby sposób zabezpieczona przeciwko zagrożeniami informatycznymi.

„To kompletnie nowy produkt na rynku, wierzymy, że będzie on przyszłością wśród klientów, ponieważ mówimy o problemie ochrony sieci i wszystkich jej terminali, urządzeń, gadżetów, które znajdują się w posiadaniu firmy lub domu. To bardzo ważne, by zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia powinny być chronione gdziekolwiek się znajdują.” powiedział Talpes.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments