Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Bitdefender zdobywa rekordowe sześć nagród AV-TEST za „Najlepsze” cyberbezpieczeństwo

Piotr R

12 marca 2024

Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, ogłosił w poniedziałek 11.03.2024 roku, że zdobył sześć prestiżowych nagród, w tym dwie za najlepszą ochronę dla systemu Windows (biznes), najlepszą wydajność dla systemu Windows (biznes), najlepszą ochronę dla systemu Windows (home), Best MacOS Security (home) i Best Android Security (home) od AV-TEST, uznanej w branży niezależnej instytucji testującej bezpieczeństwo IT. Rozwiązania Bitdefender były rygorystycznie testowane przy użyciu rzeczywistych scenariuszy w ciągu całego roku i konsekwentnie wyróżniały się pod względem kryteriów oceny ochrony przed zagrożeniami, wydajności produktu, użyteczności i nie tylko.

W jaki sposób Bitdefender wygrał w testach AV-TEST?

„Ten rok stanowi historyczny kamień milowy dwudziestu lat rygorystycznego testowania rozwiązań Bitdefender” – powiedział Maik Morgenstern, dyrektor generalny AV-TEST. „Nasze testy są przeprowadzane przez okres dwunastu miesięcy, a oceny sprawdzają skuteczność produktu zarówno w walce z zaawansowanymi, jak i powszechnymi atakami złośliwego oprogramowania w środowiskach Windows, MacOS i Android. Każdego roku Bitdefender udowadnia swoją doskonałość w zapobieganiu, wykrywaniu i powstrzymywaniu zagrożeń zarówno w środowiskach korporacyjnych, jak i konsumenckich, umacniając swoją pozycję lidera w branży cyberbezpieczeństwa.”

W przypadku rozwiązań dla przedsiębiorstw system antywirusowy Bitdefender GravityZone zdobył dwie nagrody za najlepszą ochronę i jedną za najlepszą wydajność dla systemu Windows. Bitdefender GravityZone to ujednolicona platforma do analizy bezpieczeństwa i ryzyka, która zapewnia zaawansowaną ochronę punktów końcowych, w tym wykrywanie i reagowanie na punktach końcowych (EDR), rozszerzone wykrywanie i reagowanie (XDR) oraz bezpieczeństwo w środowiskach fizycznych, wirtualnych i wielochmurowych. Architektura zapewniająca dogłębną ochronę integruje wgląd w bezpieczeństwo i kontrolę w ujednoliconej konsoli zarządzania, aby centralnie monitorować stan zagrożeń cybernetycznych i zarządzać nimi, a także umożliwiać zespołom ds. bezpieczeństwa łatwe badanie incydentów i naprawianie ich.

W przypadku rozwiązań konsumenckich Bitdefender Internet Security uzyskał najlepszą ochronę dla systemu Windows, Bitdefender Antivirus for Mac zdobył nagrodę w kategorii Best MacOS Security, a Bitdefender Mobile Security for Android uzyskał nagrodę AV-TEST w kategorii Best Android Security. Podczas testów wszystkie trzy rozwiązania z powodzeniem wykazały zdolność identyfikowania i powstrzymywania zagrożeń, takich jak złośliwe oprogramowanie typu zero-day, ransomware, złośliwe oprogramowanie dla systemu macOS i złośliwe oprogramowanie mobilne.

Morgenstern dodał: „Swoją długą listą nagród Bitdefender podkreśla swoje doświadczenie i solidną pracę rozwojową w dziedzinie bezpieczeństwa IT”.

Rozwiązania antywirusowe Bitdefender opierają się na zaawansowanej inteligencji zagrożeń zebranej z szerokiej gamy źródeł, w tym z bazy instalacyjnej firmy składającej się z setek milionów punktów końcowych, globalnego ekosystemu Security Operation Center (SOC), monitorowania ciemnej sieci, globalnej sieci Honeypot, monitorowanych botnetów oraz ścisłej współpracy z międzynarodowymi organami egzekwowania prawa.

„W miarę zwiększania się powierzchni ataku i ewolucji złośliwego oprogramowania w zakresie unikania wykrycia, nie można przecenić znaczenia skutecznego zapobiegania zagrożeniom, wykrywania i reagowania w środowiskach domowych, korporacyjnych i chmurowych” – powiedział Dragos Gavrilut, wiceprezes ds. badań zagrożeń w Bitdefender. „W obliczu zmieniających się wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem nasze zaangażowanie w innowacje inżynieryjne, zaawansowaną analizę zagrożeń i priorytetowe traktowanie użyteczności produktów pozostaje niezachwiane. Zdobycie sześciu nagród „Najlepszy” od AV-TEST w ciągu jednego roku (rekord firmy) jest dowodem naszego nieustępliwego zaangażowania w dostarczanie skutecznych rozwiązań bezpieczeństwa, które spełniają różnorodne potrzeby tysięcy firm i milionów konsumentów, których mamy zaufanie, że chronimy codziennie.”

Jak przebiegają testy AV-TEST?

Zwycięzcy AV-TEST są wybierani na podstawie dogłębnych testów licznych rozwiązań antywirusowych i ochrony punktów końcowych oraz ich zdolności do blokowania zagrożeń w wielu środowiskach w ciągu 12 miesięcy. Wszystkie produkty testowane w Instytucie AV-TEST podlegają jasno określonym standardom. Wyniki testów są jasno udokumentowane i wiarygodne. Przez cały rok 2023 instytut regularnie badał i oceniał produkty zabezpieczające w obszarach testowych: Ochrona (funkcja ochronna), Wydajność (szybkość) i Użyteczność (przyjazność dla użytkownika), z wykorzystaniem platform Windows, Mac i Android. Jako dodatkową serię testów, testy Advanced Threat Protection identyfikują specjalne możliwości obronne produktów, na przykład ich zdolność do odpierania oprogramowania ransomware lub kradzieży danych, w niezwykle szczegółowych indywidualnych badaniach.

Pełny przegląd nagród Bitdefender AV-TEST 2023 można znaleźć tutaj.

Jeśli chcesz poznać informacje dotyczące tego, w jaki sposób oprogramowanie antywirusowe Bitdefender uchroni Twoją firmę przed cyberzagrożeniami, to sprawdź tę stronę.

 


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy