Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogCiekawostki

Bitdefender zwycięzcą testu antyphishingowego AV-Comparatives

Julia N

28 czerwca 2023

AV-Comparatives, niezależne laboratorium testujące bezpieczeństwo, opublikowało wyniki tegorocznych testów antyphishingowych. Spośród dwunastu zgłoszonych firm siedem uzyskało certyfikat, w tym Bitdefender (zwycięzca ex aequo), który wykazał się najwyższą skutecznością w wykrywaniu i blokowaniu prób phishingu.

fragment oryginalnego tekstu, gdzie widnieje 96-procentowa skuteczność Bitdefendera wg testu AV-Comparatives

Phishing kontra antywirus

Phishing to metoda wykorzystywana m.in. do kradzieży poufnych danych logowania, stanowiąca zagrożenie dla kont internautów. Atakujący tworzą fałszywe wersje legalnych witryn (np. bankowości internetowej), a następnie zachęcają użytkowników w sfałszowanych wiadomościach e-mail do zalogowania się po uprzednim kliknięciu w nadesłany link.

Aby przeciwdziałać temu zagrożeniu, wiele produktów antywirusowych i zabezpieczających Internet oferuje ochronę przed phishingiem. Gdy użytkownik nieumyślnie kliknie w łącze phishingowe, antywirus powinien zablokować stronę i wyświetlić ostrzeżenie. Czy tak się dzieje w istocie? AV-Comparatives mówi „sprawdzam”!

Bitdefender Internet Security – zdobywca pierwszego miejsca

AV-Comparatives ocenił oprogramowania dwunastu dostawców, poddając je próbie ponad 250 adresów URL służących do wyłudzania informacji.

Aby uzyskać certyfikat, produkt musiał pomyślnie wykryć i zablokować co najmniej 85% prób phishingu. Dodatkowo przeprowadzono również test fałszywych alarmów polegający na kontakcie sprawdzanych rozwiązań z prawdziwymi witrynami (np. platformami bankowości internetowej), których nie mogły blokować.

Bitdefender Internet Security nie tylko nie uznał za zagrożenie żadnej z legalnych stron internetowych, ale także uzyskał znakomity wynik w wykrywaniu phishingu – aż 96% – co plasuje go na pierwszym miejscu ex aequo z rozwiązaniem innego producenta.

Bitdefender zwycięzcą testu antyphishingowego AV-Comparatives

Zwycięstwo Bitdefendera w teście antyphishingowym jest jednym z wielu sukcesów tej marki na przestrzeni ostatnich lat.

Kolejny certyfikat od AV-Comparatives, dołączając do innych wyróżnień zdobytych przez Bitdefendera, dowodzi niezbicie, iż rozwiązania antywirusowe tej firmy przewyższają pod względem skuteczności i jakości konkurencyjne oprogramowania dostępne na rynku.

Źródło: https://www.av-comparatives.org/tests/anti-phishing-certification-bitdefender-2023/


Autor


Julia N

Mieszkam w Sopocie. Do moich codziennych zadań należą przede wszystkim różnego rodzaju prace redakcyjno-korektorskie. Pracując w branży IT, sukcesywnie i z satysfakcją podnoszę swoje kompetencje w tym zakresie. W wolnych chwilach lubię czytać książki i układać puzzle w Internecie.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy