Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

07 stycznia 2020

Mimo wszystkich reklamowanych zalet, połączone kamery bezpieczeństwa zgromadziły w ostatnich latach dość złą reputację. Ostatni incydent nie dotyczy włamania, ale błędu powodującego, że niektóre aparaty Xiaomi przesyłają strumieniowo obrazy z domów przypadkowych ludzi.

Problem został po raz pierwszy zgłoszony przez użytkownika Reddit u / Dio-V w zeszłym tygodniu.

„Gdy ładuję kamerę Xiaomi do mojego domowego centrum Google, robię zdjęcia z domów innych ludzi!!” napisał użytkownik. Powtórzył błąd i nagrał krótki film, aby pokazać go innym redditorom. Asystent może wyświetlać przerywany, czarno-biały nieruchomy obraz z kamery rzekomo należącej do kogoś innego.

Zaalarmowany Google natychmiast zerwał integrację między hubem Nest a modelem kamery, której dotyczy problem, inteligentną kamerą bezpieczeństwa IP Xiaomi Mijia 1080p.

„Zdajemy sobie sprawę z problemu i jesteśmy w kontakcie z Xiaomi, aby pracować nad poprawką. W międzyczasie wyłączamy integrację Xiaomi na naszych urządzeniach”, powiedział gigant wyszukiwarek w Android Police.

Xiaomi wyodrębniło błąd i aktywnie pracuje nad poprawką. Według firmy „problem został spowodowany aktualizacją pamięci podręcznej w dniu 26 grudnia 2019 r., Która została zaprojektowana w celu poprawy jakości przesyłania strumieniowego z kamery”.

„Stało się to tylko w niezwykle rzadkich warunkach”, powiedział Xiaomi. „W tym przypadku stało się to podczas integracji Mi Home Security Camera Basic 1080p i Google Home Hub z ekranem wyświetlacza w złych warunkach sieciowych.”

Integracje Asystenta Xiaomi są teraz z powrotem online dla urządzeń innych niż kamera, której dotyczy problem.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy