Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Błąd w inteligentnych kamerach Xiaomi pokazywał użytkownikom obrazy z innych domów

Jakub T.

7 stycznia 2020

Mimo wszystkich reklamowanych zalet, połączone kamery bezpieczeństwa zgromadziły w ostatnich latach dość złą reputację. Ostatni incydent nie dotyczy włamania, ale błędu powodującego, że niektóre aparaty Xiaomi przesyłają strumieniowo obrazy z domów przypadkowych ludzi.

Problem został po raz pierwszy zgłoszony przez użytkownika Reddit u / Dio-V w zeszłym tygodniu.

„Gdy ładuję kamerę Xiaomi do mojego domowego centrum Google, robię zdjęcia z domów innych ludzi!!” napisał użytkownik. Powtórzył błąd i nagrał krótki film, aby pokazać go innym redditorom. Asystent może wyświetlać przerywany, czarno-biały nieruchomy obraz z kamery rzekomo należącej do kogoś innego.

Zaalarmowany Google natychmiast zerwał integrację między hubem Nest a modelem kamery, której dotyczy problem, inteligentną kamerą bezpieczeństwa IP Xiaomi Mijia 1080p.

„Zdajemy sobie sprawę z problemu i jesteśmy w kontakcie z Xiaomi, aby pracować nad poprawką. W międzyczasie wyłączamy integrację Xiaomi na naszych urządzeniach”, powiedział gigant wyszukiwarek w Android Police.

Xiaomi wyodrębniło błąd i aktywnie pracuje nad poprawką. Według firmy „problem został spowodowany aktualizacją pamięci podręcznej w dniu 26 grudnia 2019 r., Która została zaprojektowana w celu poprawy jakości przesyłania strumieniowego z kamery”.

„Stało się to tylko w niezwykle rzadkich warunkach”, powiedział Xiaomi. „W tym przypadku stało się to podczas integracji Mi Home Security Camera Basic 1080p i Google Home Hub z ekranem wyświetlacza w złych warunkach sieciowych.”

Integracje Asystenta Xiaomi są teraz z powrotem online dla urządzeń innych niż kamera, której dotyczy problem.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy