Bezpieczeństwo w Internecie

Bitdefender.pl

Ransomware wyraźnie przegrywa z BEC

Z licznych doniesień medialnych, mogłoby wynikać, że najwięcej profitów przynoszą cyberprzestępcom ataki typu ransomware. Jednak roczny raport FBI na temat oszustw internetowych przeczy obiegowym opiniom.

Przeczytaj wpis
Podejrzana osoba

Bad Rabbit atakuje komputery

We wtorek, 24 października 2017 roku, wielu użytkowników sieci w kilku krajach – głównie w Rosji i na Ukrainie – poinformowało, że padło ofiarą nowego złośliwego oprogramowania. Był to ransomeware, a więc program szyfrujący dyski i domagający się okupu.

Przeczytaj wpis

Sektor finansowy w obliczu ekstremalnych zagrożeń cybernetycznych

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie hakerzy nie dadzą chwili wytchnienia instytucjom finansowym. Skalę zagrożeń pokazuje najnowszy raport sporządzony przez zespół ds. analiz zagrożeń w Accenture. Autorzy opisują sześć ekstremalnych, przyszłych cyberazagrożeń czyhających dla firmy z sektora finansowego.

Przeczytaj wpis

Oszuści podszywają się pod Netflixa

Firma Bitdefender zwraca uwagę na lawinowy wzrost ataków phishingowych wymierzonych przeciwko użytkownikom serwisu Netflix. Oszuści podszywający się pod tego usługodawcę wysyłają do klientów wiadomość o problemach związanych z opłatą subskrypcji.

Przeczytaj wpis

Hakerzy rekomendują rozwiązania klasy EDR

Czy trzeba przekonywać, że przedsiębiorstwo potrzebuje sieciowej ochrony? Odpowiedź jest oczywista, a potwierdzenie przychodzi z zupełnie niespodziewanej strony! Dają je… hakerzy, rekomendując używanie rozwiązań klasy EDR (Endpoint Detection and Response).

Przeczytaj wpis
Unified Threat Management

Co to jest Unified Threat Management?

Dynamiczny rozwój technologii wpłynął na wzrost poziomu bezpieczeństwa cyfrowego. Niestety cyberzagrożenia także nieustannie ewoluują. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ataki na urządzenia stacjonarne i mobilne się nasiliły. Hakerzy szukają coraz lepszych sposobów, żeby wykraść poufne dane, a wraz z nimi nierzadko pieniądze z kont nieświadomych użytkowników. Choć cyberprzestępcy biorą na cel zarówno osoby prywatne, jak i firmy, te drugie mogą ponieść dużo bardziej bolesne straty w związku z ewentualnym włamaniem. Administratorzy sieci komputerowych stają więc przed coraz większym wyzwaniem. Czym są urządzenia UTM i czy są odpowiedzią na wszystkie problemy z cyberbezpieczeństwem? Sprawdzamy!

Przeczytaj wpis
Security Operations Center (SEC

Security Operations Center – czym jest?

Choć wiele osób wciąż traktuje cyberprzestępczość jako zagrożenie z kategorii science fiction, zorganizowane ataki hakerskie z roku na rok zdarzają się coraz częściej i mają coraz poważniejsze konsekwencje zarówno dla osób prywatnych, jak i firm czy organizacji. Jak skutecznie bronić się przed cyberatakami? Właściciele firm coraz częściej inwestują w SOC. Czym jest Security Operations Center i czy potrzebne jest także w Twojej firmie? Sprawdź!

Przeczytaj wpis
5 najlepszych programów do monitorowania sieci

5 najlepszych programów do monitorowania sieci

Na rynku istnieje wiele programów do monitorowania sieci, które ułatwiają pracę administratorom oraz testerom wydajności (ale nie tylko, niektóre z nich można wykorzystać także do użytku domowego). Które z nich są godne polecenia? Sprawdziliśmy! Przedstawiamy subiektywny ranking dostępnych bezpłatnie programów do monitorowania sieci Wi-Fi.

Przeczytaj wpis
Ochrona bankowości internetowej

Ochrona bankowości internetowej – czy znasz wszystkie zagrożenia?

Jak pokazuje raport NetBanku opublikowany przez Związek Banków Polskich, w drugim kwartale 2020 roku z bankowości internetowej korzystało ponad 19 milionów Polaków. To wzrost o 0,73% w stosunku do poprzedniego kwartału. Zmiana jest widoczna również wśród użytkowników aplikacji mobilnych. Aktywnie korzysta z nich już blisko 13 milionów posiadaczy smartfonów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że jeszcze chętniej załatwiamy sprawy bankowe przez Internet. Jest nie tylko szybciej, ale także bezpieczniej – ale czy zawsze? Sprawdź, czy znasz podstawowe zasady ochrony bankowości internetowej.

Przeczytaj wpis