Bezpieczeństwo w Internecie

Bitdefender.pl

Jak działa sieć VPN?

Żyjemy w dobie gwałtownego rozwoju technologii i internetu. Rzeczy, które jeszcze niedawno uważaliśmy za niemożliwe, dzisiaj są standardem i naszą codziennością! Mimo to, wielu użytkowników sieci, dopiero od niedawna zdało sobie sprawę, jak niebezpiecznym miejscem jest Internet! Jak złośliwym oprogramowaniem są malware i jakie szkody mogą wyrządzić!

Przeczytaj wpis

Jak zachować bezpieczeństwo płacąc kartą przez internet?

Zakupy online należą już do naszej codzienności i ciężko nam wrócić pamięcią do czasów, kiedy pojęcie sklepów internetowych, było czystą abstrakcją i zwykłym żartem. W sieci kupujemy dziś wszystko – odzież, obuwie, kosmetyki, książki, sprzęty, a nawet produkty spożywcze. Rynek e-commerce rozwija się w ekspresowym tempie, a my kupujemy coraz więcej i coraz częściej. Nie ma się co dziwić – to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Składamy zamówienie, nie wychodząc z domu, a kilka dni później, nasze zakupy pukają do naszych drzwi! Jedyne co budzi w nas niepokój, to nierozerwalne z zakupami, internetowe płatności kartą. Nurtują nas liczne pytania na ten temat. Wpisując w przeglądarkę jednoznaczne hasła: “płacenie kartą przez internet bezpieczeństwo”, “bezpieczne płatności internetowe”, “bezpieczne płatności kartą przez internet”… udowadniamy, że jesteśmy świadomi istnienia cyberprzestępczości, martwimy się o nasze dane osobowe i dbamy o nasze bezpieczeństwo. Dlatego ustalmy, czy płatności kartą przez internet są bezpieczne? Czy nasze dane są dostatecznie chronione?

Przeczytaj wpis

Co to jest rootkit oraz jak go trwale usunąć z komputera?

Każda wizyta w internecie, może skutkować, pojawieniem się wirusów, trojanów i programów szpiegowskich, w systemie naszego komputera. To już wiemy. Każdy z nas, zdaje sobie sprawę z czyhającego zagrożenia i zabezpiecza się przed nieproszonymi gośćmi, wyposażając swoje urządzenie w “jakiś” program antywirusowy. Doskonale! Ale nie zapominajmy również o tym, że istnieje jeszcze rootkit, który jest równie niebezpieczny, a “jakiś tam antywirus”, w jego przypadku, najczęściej okazuje się nieskuteczny. Jeśli zaatakuje nas rootkit, zwykły antywirus to za mało.

Przeczytaj wpis

Profesjonaliści w dziedzinie bezpieczeństwa nie chronią kluczy i certyfikatów tak skutecznie, jak nazwy użytkowników i hasła

Badanie porównujące zabezpieczenia dla tożsamości ludzi i maszyn ujawnia niepokojący trend. Chociaż prawie wszystkie organizacje mają zasady regulujące długość haseł dla tożsamości ludzkich, tylko połowa ma pisemne zasady dotyczące długości i losowości kluczy dla tożsamości maszyn – to pomimo szybkiego rozprzestrzeniania się maszyn, które muszą się uwierzytelniać względem siebie, aby mogły komunikować się bezpiecznie.

Przeczytaj wpis
wirusy komputerowe

Jak rozpoznać i usunąć wirusa komputerowego?

Wirus komputerowy jest w olbrzymim skrócie aplikacją której zadaniem jest przedostanie się do oprogramowania jak największej ilości osób, zdobycie danych i przekazanie ich na zewnątrz bez naszej zgody i wiedzy. W przypadku nowszych wirusów kompletną blokadę komputera oraz żądanie okupu. Dlatego warto zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości w działaniu komputera.

Przeczytaj wpis
antywirus na telefon

Czy program antywirusowy na telefon jest potrzebny?

Aktualnie rynek smartfonów został podzielony na dwa systemy – Android od Google i iOS od Apple. Każdy z tych systemów ma pewne unikalne opcje względem drugiego, zarówno iOS jak i Android cieszą się ogromną popularnością i posiadają rzeszę wiernych fanów. Ze względu na zdominowanie tych dwóch platform są one bardzo często celem ataków i wyłudzeń danych. Mimo iż producenci starają się często aktualizować poprawki bezpieczeństwa – nie wszystkie zagrożenia uda się zablokować na czas. Warto zatem zabezpieczyć się w dodatkową ochronę w postaci programu antywirusowego.

Przeczytaj wpis
antywirus a wydajność komputera

Czy antywirus wpływa na wydajność komputera?

Czynniki kluczowe które bierzmy pod uwagę przy wyborze programu antywirusowego to skuteczność w sytuacjach kryzysowych, szybkość działania i poziom ochrony jaki gwarantują przy możliwie jak najwyższej wydajności komputera. Bardzo często tworzy się rankingi w których porównuje się te wartości bazując na identycznej platformie testowej i porównywalnych warunkach.

Przeczytaj wpis

Podstawowe zasady bezpieczeństwa użytkowników przeglądarek

Bezpieczne korzystanie z przeglądarki internetowej to najprostsza i skuteczna metoda ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem. Bardzo często brak zachowania zasad bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z Internetu, prowadzi do zainfekowania nie tylko komputerów, ale także narzędzi mobilnych – smartfonów i tabletów. Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki internetowej i jakie przeglądarki są bezpieczne?

Przeczytaj wpis

Megatrendy bezpieczeństwa w 2020 r

Trendy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego zawsze ewoluują. A Security Industry Association, grupa handlowa, która koncentruje się na bezpieczeństwie fizycznym i cybernetycznym, uważa, że zidentyfikowała „megatrendy” bezpieczeństwa, które zdominują natychmiastowe i długoterminowe zmiany w międzynarodowym przemyśle bezpieczeństwa.

Przeczytaj wpis

Zaskakujące podobieństwa między cyberzagrożeniem a hazardem

Przedstawiciele firmy, którzy zaniedbują bezpieczeństwo poczty e-mail – największą podatność korporacji na cyberprzestrzeń – wypadliby wyjątkowo źle, gdyby zastosowali takie samo podejście do stołu pokerowego, zgodnie z nowymi badaniami, którepokazują podobieństwa między cyberbezpieczeństwem a niesławną grą o wysokie stawki.

Przeczytaj wpis