Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Co sekunde powstaje 5 złośliwych programów

Kuba / is8.pl

15 grudnia 2016

Co sekundę powstaje aż 5 złośliwych programów.

Mamy dane liczbowe, które dotyczą sytuacji złośliwego oprogramowania na dzień dzisiejszy i nie prezentują się one najciekawiej. Najnowszy raport dostarczony przez szanowaną i niezależną grupę ekspertów z AV-Test.org odsłonił pewne fakty, część z nich brzmi dość przerażająco. Według danych AV-Test.org posiada w swoich testowych bazach danych aż 578,702,687 złośliwych programów malware – z czego samych 115 milionów zostało odkrytych jeszcze w roku 2016. Co oznacza, że w każdej sekundzie każdego dnia rodzi się 4-5 nowych próbek złośliwego oprogramowania. Oczywiście, nie oznacza to, że Twój biznes będzie miał do czynienia z każdą pojedynczą próbką tych złośliwych programów. Tak naprawdę pokaźna ich część nigdy nie będzie Was niepokoić. Nikt jednak nie wie, który ze złośliwych programów zaatakuje jako następny, zatem najlepszym podejściem do tej kwestii jest zabezpieczenie się przed wszystkimi możliwymi malware.

Link: wykres

Co ciekawe, według AV-Test.org, zaobserwowano odrodzenie w przynajmniej jednym obszarze szkodliwego oprogramowania/malware, które jak wcześniej sądzono zdawało się maleć. Wcześniejsze wirusy Windows – które się replikują – uznano za wirusy o tendencji spadkowej na rzecz opartych o system Windows tzw. Trojanów (które się nie replikują). Jednakże, gdy porównamy pierwsze dwa kwartały 2016 i 2015, to jak podaje AV-Test.org, zauważymy że prawie połowa wszystkich nowych złośliwych programów malware dla systemu operacyjnego Windows (49,2%) może być sklasyfikowana jako “wirusy”
w przeciwieństwie do 30% w 2015 roku. Tendencje zwyżkowe wykazują również złośliwe programy bazujące w oparciu o Androida, jak informuje znów AV-Test.org, a jego badacze dostrzegli i naliczyli już ponad 16.5 miliona różnych próbek atakujących system operacyjny smartfonów.

Wykres: link

Dla porównania zagrożenie malware dla iOS ujmuje się jako “nieistotne”. Raport ostrzega, że jeśli chodzi o Androida, to przestępcy znacząco poszerzają swoją aktywność i działalność, co sugeruje że znajdują oni coraz bardziej skuteczniejsze sposoby pozyskiwania dochodów. Nie tworzą oni nowych odmian złośliwych programów dla czystej zabawy. W porównaniu do Was także prowadzą jakiś biznes. Chcą, aby ich ataki zainfekowały sieci korporacyjne, aby wykraść dane i przejąć kontrolę nad systemami, ponieważ w ten sposób zarabiają na życie.

Twoim zadaniem jest wykonać pracę poprzez ochronę swoich użytkowników, danych Twoich klientów, własność intelektualną Twojej firmy oraz infrastruktury przed atakami złośliwego oprogramowania. Nie ma czegoś takiego jak 100% obrona, aczkolwiek jeśli wzmocni się wystarczająco systemy to jest szansa, że nawet zdeterminowany haker obierze inny cel, bardziej podatny na atak. Dobra wiadomość to taka, że oprogramowanie komputerowe służące ochronie staje się z każdą chwilą coraz lepsze, i coraz to więcej przedsiębiorstw oraz firm jest chronionych w sposób proaktywny przeciwko zagrożeniom – ograniczając szanse na udany w efekcie atak.

I to, oczywiście jest moment kiedy pojawia się wspomniany już kilkakrotnie AV-Test.org oceniający jakość produktów związanych z bezpieczeństwem komputerów – pieczołowicie testując takie produkty. Gdy przychodzi do wybierania właściwej ochrony antywirusowej dla Twojego przedsiębiorstwa, należy poszukiwać kompletnego rozwiązania, takiego, które w długim okresie czasu uzyskało zadowalające oraz dobre wyniki w niezależnych, porównywalnych testach. Nie zanosi się bowiem na to, żeby ataki złośliwego oprogramowania malware miały w najbliższym czasie ustać.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Oryginalne źródło:

https://businessinsights.bitdefender.com/five-new-malware-programs-discovered-every-second

Informacje można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło. www.bitdefender.pl – oficjalna strona marki Bitdefender w Polsce

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny dystrybutor rozwiązań Bitdefender w Polsce.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy