Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBez kategoriiBezpieczeństwo w InternecieBlogWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Cyberprzestępcy wykorzystują podejrzaną domenę inwestycyjną, aby wyłudzić pieniądze i dane

Damian S

25 maja 2022

Oszukańcze e-maile informujące, że przelano Ci sporą sumę w bitcoinach na podejrzaną platformę inwestycyjną  pojawiały się w skrzynkach odbiorczych użytkowników na całym świecie.

Bitcoin

Temat i treść wiadomości e-mail są słabo zredagowane, ale wzbudzają zainteresowanie czytelników, wspominając o dużym depozycie kryptograficznym o wartości od 19 do 35 bitcoinów, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem podejrzanej domeny [coinment.net] zarejestrowanej 5 maja.

Jeśli chodzi o dystrybucję, fałszywe wiadomości e-mail dotarły do ​​użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Afryce Południowej i Australii.

Treść wiadomości

· Płatność zakończona

· Moneta Inwestycyjna

· proszę o szczegóły

· Twoje BTC zostało przeniesione (19,4 BTC)

Treść fałszywych wiadomości e-mail zawiera numeryczny identyfikator i hasło, którego odbiorcy muszą użyć, aby zalogować się do tak zwanej kryptograficznej platformy inwestycyjnej.

Jak wspomniano, nazwa domeny jest bardzo nowa i pomimo wykrycia protokołu HTTPS ta witryna na pewno nie jest bezpieczna..

Fałszywa strona

Przyjrzyjmy się bliżej tej fałszywej witrynie. Szkicowa fasada witryny jest najwyraźniej powiązana z branżą blockchain. Jest źle zaprojektowany i wymaga różnych interakcji użytkownika, aby dostać się do menu logowania.

Gdy użytkownicy dotrą do strony logowania, zostaną poproszeni o podanie identyfikatora i hasła z początkowej wiadomości e-mail. I tutaj robi się trochę ciekawiej, z wyskakującym komunikatem pojawiającym się na ekranie z informacją o krytycznej aktualizacji:

„Saldo Twojego konta wynosi obecnie 802,7 BTC (22 889 448,04 EUR). Ze względów bezpieczeństwa musisz teraz chronić swoje konto, wybierając bezpieczniejsze hasło i włączając OTP.
Nie możesz już pominąć tego wymagania, ponieważ osiągnięto maksymalną liczbę pominięć”.

Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? To dlatego, że tak jest. Chociaż pozorna troska o bezpieczeństwo konta może zapewnić spokój użytkownikom, nie daj się zwieść. Po zmianie hasła do wielomilionowego konta kryptograficznego użytkownicy muszą podać swój numer telefonu, aby otrzymać bezpieczny kod PIN, aby uzyskać dostęp do konta.

Oszukiwanie obietnicami

Obietnica darmowych pieniędzy jest przekonująca. Jednak darmowa gotówka lub kryptowaluta zawsze ma swoją cenę obejmującą Twoją prywatność, dane i pieniądze. Oferty takie jak ta są zawsze fałszywe, a użytkownicy ryzykują utratę znacznie więcej, niż się spodziewali.

Ten rodzaj oszustwa bardzo przypomina oszustwo polegające na pobieraniu zaliczki, które zwykle wymaga od użytkowników dostarczenia danych finansowych lub zapłacenia dużych sum, aby otrzymać „nagrodę”.

Chroń się przed przestępcami

Czy utknąłeś w cyfrowej otchłani, nie wiedząc, jakim platformom zaufać? Jesteś szczególnie zainteresowany zabezpieczeniem swojej tożsamości przed cyfrowymi złodziejami? Zapoznaj się z naszym pakietem Total Security, aby skorzystać z zaawansowanej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, filtrów chroniących przed phishingiem i oszustwami, ciągłego monitorowania tożsamości, szybkiej sieci VPN i wieloplatformowego menedżera haseł, aby uzyskać najbardziej wszechstronny pakiet zabezpieczeń i prywatności do ochrony danych i zapewnij sobie dobre samopoczucie finansowe.

Najlepsza ochrona

Specjaliści Marken

Bitdefender Total Security


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy