Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogWycieki Danych

Dane klientów Starbucks w Singapurze ukradzione

Damian S

19 września 2022

Dane osobowe 200 000 klientów Starbucks w Singapurze zostały wystawione na sprzedaż online po incydencie związanym z bezpieczeństwem w sieci kawiarni.

Witryna sklepowa Starbucks

Starbucks odkrył, że do naruszenia doszło po tym, jak członek podziemnego forum hakerskiego udostępnił do sprzedaży coś, co wydaje się być bazą danych Starbucks Singapore, w tym identyfikatory użytkowników, daty urodzenia, nazwiska, numery telefonów, adresy e-mail i inne.

Dane klientów Starbucks w Singapurze ukradzione przez specjalistę

Członek forum hakerskiego, który nazywa siebie Sedy, 10 września rozreklamował pełną bazę danych za 3500 SGD (około 2500 USD), co otworzyło możliwości innym cyberprzestępcom i oszustom do wykorzystania tych informacji.

Starbucks Singapore wysłał dziś e-maile do klientów, ostrzegając ich o naruszeniu danych, które podobno dotknęło klientów, którzy utworzyli konta w sieci kawiarni za pośrednictwem aplikacji na smartfony lub sklepu internetowego.

W wiadomości e-mail wysłanej do klientów Starbucks zapewnił osoby dotknięte wyciekiem bazy danych, że dane ich karty kredytowej nie zostały naruszone, ponieważ firma nie przechowuje tych danych.

Komentarz rzecznika Starbucks

Rzecznik Starbucks powiedział, że „natychmiast podjęli rozsądne kroki w celu ochrony informacji klientów” i współpracują z władzami podczas dochodzenia w sprawie naruszenia.

Starbucks informuje, że hasła nie zostały naruszone, ale klientom nadal zaleca się natychmiastowe zresetowanie haseł. Użytkownicy powinni wybierać unikalne, silne hasła, które są trudne do złamania, i upewnić się, że nie będą ponownie używać tych samych haseł w żadnym innym miejscu w Internecie.

Firma ostrzegła również klientów przed ryzykiem, że cyberprzestępcy mogą wykorzystać skradzione informacje do kradzieży większej ilości szczegółów:

„Chcielibyśmy podkreślić, że Starbucks nie będzie prosić o żadne dane osobowe ani członkowskie, ani nie będziemy wysyłać żadnych linków URL do takich wniosków. Zachowaj czujność i nie udostępniaj szczegółów, jeśli otrzymasz takie powiadomienia”.

Bezpieczeństwo od zaraz

Blog o Antywirusach

Bitdefender Total Security


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy