Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlogPhishingRansomwareWirusyWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Dane pracowników korporacji Meyer naruszone podczas ataku Ransomware

Damian S

23 lutego 2022

Amerykański gigant sprzętu kuchennego Meyer Corp ujawnił cyberatak, który mógł doprowadzić do ujawnienia danych pracowników.

Przyrządy kuchenne

Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w Biurze Prokuratora Generalnego stanu Maine, 25 października 2021 r. firma doznała ataku ransomware, który dotknął również cztery spółki zależne, w tym Hestan Commercial Corp., Hestan Smart Cooking, Hestan Vineyards i Blue Mountain Enterprises LLC.

Podczas dochodzenia Meyer odkrył, że osoby atakujące uzyskały nieautoryzowany dostęp do bazy danych pracowników. Jednak firma musi jeszcze potwierdzić zakres naruszenia danych i liczbę pracowników, których dotyczyło to naruszenie.

„Po wykryciu ataku Meyer wszczął dochodzenie z pomocą naszych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, w tym zewnętrznych specjalistów medycyny sądowej”, czytamy w komunikacie o naruszeniu danych. „W okolicach 1 grudnia 2021 r. nasze dochodzenie wykazało potencjalny nieuprawniony dostęp do informacji o pracownikach. Chociaż obecnie nie mamy dowodów na to, że rzeczywiście uzyskano dostęp do Twoich danych lub wpłynęło to na nie, chcemy Cię poinformować o tym incydencie, abyś mógł rozważyć podjęcie dodatkowych kroków w celu ochrony Twoich informacji”.

Potencjalnie narażone informacje

W powiadomieniu o naruszeniu danych wysłanym do pracowników Meyera, firma poinformowała, że ​​cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp i wykraść poufne informacje umożliwiające identyfikację.

Obejmuje to imiona i nazwiska, adres zamieszkania, datę urodzenia, płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, numery ubezpieczenia społecznego, informacje o ubezpieczeniu zdrowotnym, informacje medyczne, w tym karty szczepień COVID, prawa jazdy, paszport lub numery identyfikacyjne wydane przez rząd, kartę stałego rezydenta oraz informacje dotyczące status imigranta.

W odpowiedzi na naruszenie, Meyer oferuje dwuletnią subskrypcję usług ochrony przed kradzieżą tożsamości osobom, których to dotyczy.

Odpowiedzialność za roszczenia gangu Conti Ransomware

Chociaż Meyer nie przedstawił żadnych dodatkowych informacji na temat cyberataku, śledczy BleepingComputer znaleźli plik wycieku danych na stronie internetowej gangu Conti ransomware z 7 listopada 2021 r.

W swoim poście gang oferuje plik ZIP (246 MB), który rzekomo zawiera 2% danych skradzionych podczas ataku Meyera. Do tej pory nie znaleziono prób opublikowania dodatkowych informacji.

Poczuj się bezpiecznie

Popraw swoją wiedzę z Marken

Osiągnij większe bezpieczeństwo dzięki Bitdefender


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy