Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogZagrożenia Internetowe

Discord usuwa ponad pół miliona kont z powodu obaw o bezpieczeństwo dzieci

Damian S

3 listopada 2022

W zeszłym tygodniu platforma społecznościowa Discord poinformowała, że ​​wyłączyła 767 363 kont za naruszenia zasad między kwietniem a czerwcem 2022 r. Według jej kwartalnego raportu bezpieczeństwa, 69% wszystkich kont niepełnosprawnych budziło obawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

Logo Discorda

Discord usuwa ponad pół miliona kont

Discord wyłączył 532 498 kont i usunął 15 163 serwery ze względu na bezpieczeństwo dzieci, z których większość została oznaczona jako przesyłanie materiałów związanych z nadużyciami (obrazów i filmów).

Konta i serwery zostały również natychmiast zgłoszone do National Center for Missing & Exploited Children (NCMEC).

„Discord wydaje ostrzeżenia w celu zapobiegania przyszłym naruszeniom naszych Wytycznych dla społeczności” – wyjaśniła firma. „W przypadku niektórych problemów o dużej szkodliwości, takich jak brutalny ekstremizm lub materiały związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (CSAM) – podkategoria bezpieczeństwa dzieci – nie wydajemy ostrzeżeń, ale raczej natychmiast wyłączamy konto i usuwamy zawartość”.

Kolejne zgłoszenia przez Discorda

„W drugim kwartale 2022 r. zgłosiliśmy do NCMEC 21 529 kont, co stanowi 101% wzrost liczby raportów w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 r.” – czytamy w raporcie. „21 425 z tych raportów to media (obrazy lub filmy), z których wiele zostało oznaczonych za pomocą PhotoDNA – narzędzia, które wykorzystuje wspólną branżową bazę danych hash znanego CSAM. Do NCMEC dostarczono również 104 raporty dotyczące groźnej pielęgnacji lub zagrożenia”.

Firma podkreśliła również, że wyłączyła ponad 27,5 miliona kont za spam lub przestępstwa związane ze spamem, co stanowi wzrost o 6,5% w porównaniu z poprzednim analizowanym kwartałem.

Inne powody usuwania kont

Inne naruszenia zasad, które doprowadziły do ​​usunięcia konta, obejmują:

 • Wysyłanie wyzysku i niechcianych treści lub udostępnianie treści o charakterze jednoznacznie seksualnym innych osób bez ich zgody – 147 249 kont i 2326 serwerów zostało wyłączonych
 • Nękanie i zastraszanie, w tym poważne negatywne komentarze oraz sugestywne lub jawne groźby – 13 779 kont i 598 serwerów zostało wyłączonych
 • Złośliwe podszywanie się pod osoby lub organizacje – 148 kont i 12 serwerów zostało wyłączonych
 • Nielegalne lub niebezpieczne działania, w tym sprzedaż lub ułatwianie sprzedaży nielegalnych towarów lub usług – z tej kategorii usunięto 27 494 kont i 4639 serwerów
 • Obawy o samookaleczenie lub konta, które promują samobójstwo i samookaleczenie – 2495 kont i usunięto 620 serwerów z powodu obaw o samookaleczenie.

Wiele platform mediów społecznościowych zostało skażonych przez złośliwe osoby i cyberprzestępców. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Discord.

Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Discorda

Rodzice z dziećmi, które korzystają z platformy, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi grającymi, powinni przestrzegać dobrych praktyk cybernetycznych i zawsze zgłaszać podejrzane działania lub wiadomości.

Aby upewnić się, że dzieci trzymają się z dala od zagrożeń internetowych i drapieżników, upewnij się, że:

 • Nigdy nie podawaj informacji umożliwiających identyfikację osoby podczas tworzenia profilu
 • Używaj bezpiecznego i unikalnego hasła, którego nigdy nie należy udostępniać innym
 • Użyj ustawień prywatności, aby upewnić się, że ich konta pozostaną prywatne
 • Nie wchodź w interakcję ani nie akceptuj próśb od nieznajomych
 • Nie odpowiadaj na nienawistne wypowiedzi, zastraszanie i inne groźby
 • Zgłoś osoby, serwery lub konta, które promują samookaleczanie, zastraszanie i inne przestępstwa
 • Nie klikaj linków, załączników ani innej niechcianej korespondencji

Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy