Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Dlaczego aktualizowanie oprogramowania sprawia, że Internet jest bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich.

Kuba / is8.pl

27 września 2016

Dlaczego aktualizowanie oprogramowania sprawia, że Internet jest bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich?  

Może nie jest to porywające ale systematyczne aktualizowanie oprogramowania jest kluczową kwestią elektronicznego bezpieczeństwa. Czynność ta chroni nas i sprawia, że Internet jest choć trochę bezpieczniejszy dla każdego, poprzez przeciwdziałanie pospolitej hakerskiej taktyce, która wykorzystuje twój komputer bądź inne urządzenie do atakowania innych użytkowników.

Realistycznie rzecz ujmując, niemal każde oprogramowanie zawiera w sobie pewne niedoróbki i niedociągnięcia. Postęp nieprzerwanie poszukuje newralgicznych punktów, które hakerzy mogliby wykorzystać, i następnie łata je aby rozwiązać te problemy. De facto, większość dużych firm przyjmuje do pracy osoby których głównym zadaniem jest włamanie się do oprogramowania producenta, który ich zatrudnił właśnie w celu wychwycenia 
i naprawienia wrażliwych punktów zanim będą mogli skorzystać z nich hakerzy.

Dosłownie w ostatnich tygodniach firm Apple wypuścił „pilne aktualizacje” dla swoich obydwu oprogramowań iOS i stacjonarny OS aby zablokować włamanie, które mogłoby zmienić urządzenie Apple w narzędzie do szpiegowania. Ten wyczyn został opisany jako najbardziej wyrafinowany jak dotąd program szpiegujący, który umożliwiłby hackerowi czytanie wiadomości oraz przejęcie kontroli nad telefonem albo innym urządzeniem. To dość przerażające, gdy pomyśli się o danych, do których hakerzy uzyskują dostęp, informacji takich jak numery kart kredytowych i namiary bankowe.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Trzy główne sposoby, którymi kieruje się wielu ekspertów ds. zabezpieczeń i ochrony to regularna aktualizacja oprogramowania, włączanie dwuetapowego uwierzytelniania, a także używanie menedżera haseł. Na szczęście nadążanie za aktualizacjami oprogramowania staje się coraz prostsze z każdym dniem i oto kilka wskazówek aby być pewnym, że ze wszystkim jest się na bieżąco:

 • Włącz automatyczne uaktualnienie oprogramowania na każdym urządzeniu (włączając w to produkty „IoT” – „Internet of Things” / „Internet rzeczy”) które nim dysponuje (np. dla IPhone’a wybieramy Settings/Ustawienia, potem iTunes&AppStore i następnie włączamy Automatic Downloads/Automatyczne Pobieranie dla Aktualizacji aplikacji;
 • W przypadku oprogramowania dla komputerów stacjonarnych upewnij się, że skonfigurowałeś automatyczne aktualizacje (np. w przypadku Windows 8, wybierz Settings/Ustawienia, następnie Change PC Settings/Zmień Ustawienia PC, następnie wybierz Update & Recovery/Aktualizacja & Przywracanie w jaki sposób zainstalować aktualizacje);
 • Jeśli używasz programu antywirusowego to koniecznie upewnij się, że dysponujesz jego najnowszą wersją (jako że oprogramowanie jest w stanie zapewnić ochronę tylko przed tymi wirusami o których wie);
 • Na koniec, nie będzie to zły pomysł aby samemu, co tydzień albo dwa, odwiedzić menu aplikacji i ręcznie sprawdzić aktualizacje (dotyczy to zwłaszcza przeglądarek internetowych, które są zazwyczaj obszarem najbardziej narażonym na zagrożenia).

Jeszcze dwie rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, większość oprogramowań sama z siebie poinformuje o aktualizacji po ich uruchomieniu. Jeśli otrzymamy e-mail proszący o to aby kliknąć link w celu aktualizacji albo też inne powiadomienie, które wydaje się nie być połączone z oprogramowaniem wówczas taka informacja nie jest wiarygodna. W takiej sytuacji, gdy mamy wątpliwości, udajemy się na stronę producenta oprogramowania i sprawdzamy listę aktualizacji.

Po drugie, niektóre aktualizacje w oprogramowaniu mogą nie zawierać wcale jakichkolwiek poprawek odnośnie ochrony, wówczas uzasadnione może być odłożenie tej procedury na później, np. gdy jesteśmy w środku dużego i ważnego projektu, a program który właśnie wykorzystujemy „zgłasza” nam potrzebę aktualizacji – ale nie pozwólmy by weszło to w nawyk! Na szczęście większość z aktualizacji będzie posiadać związane z nimi informacje, które podkreślą czy są lub nie poprawki (patche) w zabezpieczeniach w dostarczanej aktualizacji, zatem warto poświęcić im uwagę zanim zdecydujemy się przełożyć aktualizacje na później.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy