Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Dlaczego warto zainwestować w płatne oprogramowanie antywirusowe

Awatar

Krzysztof B.

29 czerwca 2023

W tym artykule dowiesz się dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie antywirusowe na przykładzie rozwiązania Bitdefender. Przekonaj się jak dużą przewagę w walce z zagrożeniami mają płatne antywirusy nad darmowymi.

Darmowa ochrona antywirusowa

Niekomercyjne oprogramowanie, w tym darmowe wersje popularnych antywirusów nie posiadają pełnego zabezpieczenia przed wirusami, które jest dostarczane razem z płatnymi rozwiązaniami. W przypadku tych darmowych, zazwyczaj poziom ochrony ograniczony jest do samych sygnatur (bazy wirusów). Oznacza to, że korzystając z nich jesteśmy chronieni tylko i wyłącznie przed znanymi już i rozpoznanymi zagrożeniami. W związku z tym pozostajemy wciąż otwarci na nowe zagrożenia, które jeszcze nie są rozpoznawane nawet przez najlepsze silniki antywirusowe.

W dzisiejszych czasach opieranie ochrony o sygnatury nie ma większego sensu. W trakcie czytania tego tekstu gdzieś na świecie powstało wiele nowych zaawansowanych zagrożeń. Nie znajdują się w żadnej istniejącej bazie wirusów.  Przy ogromnej częstotliwości powstawania nowych ich rodzajów, podstawowy poziom bezpieczeństwa wcale nas przed nimi nie ochroni. Na dodatek nowe rodzaje złośliwego oprogramowania oraz techniki ataków są coraz mniej przewidywalne. Zbyt mało zaawansowana ochrona oparta o sztuczną inteligencję też może sobie z nimi nie poradzić.

W przeciwieństwie do wersji płatnych, te darmowe nie posiadają wbudowanych narzędzi, które mogą bardzo ułatwić pracę z komputerem jednocześnie zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego warto zainwestować w Bitdefender

Bitdefender Total Security również posiada wbudowaną ochronę w czasie rzeczywistym opartą o sygnatury. Ta sama baza występuje też w wersji darmowej. W dzisiejszych czasach oparcie swojego systemu zabezpieczeń o to przestarzałe rozwiązanie wcale nie czyni nas bezpiecznymi. Baza wirusów zawiera elementy, które były gromadzone przez lata jednak oznacza to, że są już znane. 

Nasze oprogramowanie posiada dwie warstwy ochrony dzięki, którym jest w stanie skutecznie chronić nas nawet przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami. Korzystając z tego rozwiązania, w porównaniu do wersji darmowej, otrzymujemy ochronę opartą o heurystyczną, wysoce rozwiniętą sztuczną inteligencję, która jest w stanie wykryć najnowsze zagrożenia. Na dodatek, w przypadku zablokowania ataku typu Ransomware jest w stanie przywrócić zaszyfrowane pliki z kopii zapasowej.

Oprócz ochrony znajdziemy w nim zaporę sieciową, filtr antyspamowy dla poczty email, czy moduł luki pozwalający na wyeliminowanie podatności komputera poprzez aktualizację Windows oraz innego zainstalowanego oprogramowania. Dzięki niemu wykryjemy też domyślne ustawienia systemu operacyjnego, których działanie może nas narazić na niebezpieczeństwo (np. włączone Autoodtwarzanie).

bitdefender zakładka ochrona

Ponadto, zabezpieczymy bankowość online za pomocą przeglądarki Bitdefender Safepay. Ukryjemy się przed szpiegowaniem na przeglądanych stronach Internetowych zapobiegając zostawianiu śladów obecności (tzw. trackerów) za pomocą wtyczki do przeglądarki Anti-Tracker. Dzięki niej zewnętrzne firmy marketingowe, statystyczne czy po prostu śledzące nie zyskają na nas finansowo, bez naszej wiedzy.

Monitory mikrofonu i kamery pozwolą nam w pełni kontrolować, które zainstalowane aplikacje próbują z nich korzystać. Kontrola rodzicielska umożliwi pilnowanie dziecka w sieci i poza nią dzięki możliwości wskazania bezpiecznych i zabronionych lokalizacji. 

bitdefender zakładka prywatność

Znajdziemy tam też moduł antykradzieżowy, który pomoże wyczyścić urządzenia z danych. Narzędzie Szybkiej optymalizacji przyspieszy działanie komputera dzięki pozbyciu się zbędnych plików. Same pliki z dysku też możemy kasować ręcznie za pomocą specjalnej niszczarki Ochrona danych, która uniemożliwi ich późniejsze odzyskanie.

bitdefender zakładka narzędzia


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy