Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieZagrożenia Internetowe

Dwie rodziny pozywają Amazon za włamania do kamer bezpieczeństwa Ring

Jakub T.

9 stycznia 2020

Dwie rodziny, których hakerzy złamali kamery bezpieczeństwa Ring, pozywają firmę należącą do Amazon i oczekują odszkodowania.

Wszechstronność kamer bezpieczeństwa Ring czyni je popularnymi wśród konsumentów, zwłaszcza Amerykanów. Produkt pozwala ludziom uważnie śledzić swoją nieruchomość, gdy są daleko, nadzorować swoje dzieci lub zwierzęta domowe w różnych częściach domu, a nawet odstraszać włamywaczy, jak pokazuje jeden film promocyjny. Ale pomimo wszystkich swoich reklamowanych zalet, kamery pierścieniowe są notorycznie podatne na ataki hakerskie, ponieważ albo klienci używają słabych haseł lub zhakowanych danych uwierzytelniających, albo zapominają włączyć uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Incydenty związane z liczbą kamer bezpieczeństwa Ring w dziesiątkach. Według raportu GeekWire dwie pary mają tak szalone doświadczenia z kamerami Ring, że podejmują kroki prawne przeciwko firmie za niedotrzymanie odpowiednich oczekiwań i odpowiednich zabezpieczeń dla jej produktów.

Pierwsza rodzina, na czele z Ashley LeMay i Dylanem Blakeleyem, pojawiła się na pierwszych stronach gazet po tym, jak haker włamał się do kamery Ring i nękał 8-letnią córkę. Druga rodzina, Todd Craig i Tania Amador, twierdzi, że haker użył kamery Ring, aby włączyć syreny i wykrzyczeć wiadomość: „Wsparcie pierścienia! Chciałbym powiadomić Cię, że Twoje konto zostało usunięte przez hakera! Zapłać 50 bitcoinów, w przeciwnym razie zostaniesz skończony. ”

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Skarga wniesiona do sądu federalnego w Kalifornii oskarża Ring o zaniedbanie dotyczące nieuprawnionego dostępu do jego sprzętu.

„Jest to wyraźny kontrast w porównaniu z ochronami stosowanymi przez inne firmy internetowe, nawet te nie zajmujące się bezpieczeństwem” – czytamy w skardze. „Na przykład firmy społecznościowe, takie jak Twitter, Facebook i Instagram, dostawcy poczty e-mail, tacy jak Yahoo! Gmail, a nawet usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, powiadamiają właścicieli kont o wykryciu podejrzanej próby logowania lub próby logowania z nowej przeglądarki, lokalizacji lub urządzenia. ”

Zgodnie z dokumentem powodowie zwracają się do sędziego o nadanie statusu pozwu zbiorowego. Chcą odszkodowania przyznanego im i każdemu, kto przyłączy się do pozwu zbiorowego, a sankcje zostaną nałożone na samą firmę.

Ring musi jeszcze odpowiedzieć na prośby mediów o komentarz w sprawie. Wygląda jednak na to, że firma już podejmuje kroki w celu uspokojenia klientów. Podczas pokazu Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w poniedziałek, Ring ogłosił zaostrzenie środków ochrony prywatności i bezpieczeństwa swoich urządzeń, w tym możliwość rezygnacji z otrzymywania policyjnych żądań wideo. Firma planuje również wprowadzić obowiązek uwierzytelniania dwuskładnikowego przy zakładaniu nowego konta użytkownika.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy