Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogMedia Społecznościowe

Facebook ostrzega przed szpiegami

Kuba / is8.pl

21 października 2015

Facebook w swojej notatce alarmuje użytkowników, którzy są pod nadzorem rządowym i mogą zostać zainfekowani niebezpiecznym, złośliwym oprogramowaniem.

„Począwszy od dziś, powiadomimy Cię, jeśli zauważymy, że Twoje konto jest na celowniku lub zostanie zagrożone przez kogoś podejrzanego o pracę w imieniu rządu” powiedział Alex Stamos, Chief Security Officer Facebook.

 Jeśli Facebook będzie miał „podejrzenia” o tym, że użytkownik jest na celowniku szpiegów i ich złośliwego oprogramowania, wyśle następującą wiadomość:

„Chroń swoje konto

Myślimy, że twoje konto Facebook i inne konta internetowe mogą stać się celem ataków ze strony podmiotów sponsorowanych przez rząd. Włączenie opcji bezpiecznego logowania zapobiegnie zalogowaniu się na Twoje konto przez kogoś innego. Zawsze, gdy będziesz logował się do konta Facebook na nowym urządzeniu lub z nowej przeglądarki wyślemy Ci na telefon kod zabezpieczający, dzięki któremu tylko Ty możesz się zalogować. Zalecamy również podjąć kroki w celu zabezpieczenia innych twoich kont.”

Chyba nikt nie chce zobaczyć tego powiadomienia. Facebook twierdzi, że nie jest to potwierdzenie, że sam został w ten sposób zaatakowany. Jednak jednocześnie nie poinformował, w jaki sposób doszedł do tego, że użytkownicy mogą stać się celem szpiegów. Prawdopodobnie połączył różne zdarzenia, takie jak kolejne nieudane próby logowania, regularne wnioski rządów o udostępnienie danych i podejrzane kampanie phishingowe. Jednak nie oznacza to, że portal wprost wskazuje konkretne rządy.

Użytkownicy Facebooka mogą znaleźć się na celowniku, gdyż ich konta zawierają mnóstwo prywatnych danych, a sam portal linkuje do profilów tysięcy osób podejrzanych o terroryzm lub przestępców.

Sam portal zaleca użycie dodatkowego zabezpieczenia konta. Opcja ta umożliwia logowanie dwuskładnikowe, podczas logowania użytkownik musi wpisać dodatkowy kod zabezpieczający, który otrzyma na telefon za każdym razem, gdy logować się będzie z nowego komputera, telefonu lub przeglądarki.

Jak włączyć funkcję dodatkowej ochrony konta na Facebooku?

1.       Przejdź do ustawień / ustawienia bezpieczeństwa:

2.       Zaznacz opcję Zatwierdzanie Logowania

Zaznacz pole wyboru i kliknij przycisk zapisz zmiany.

„Mamy nadzieję, ze ostrzeżenie pomoże Ci ochronić swoje konto, a
my będziemy nadal pracować nad naszą zdolnością zapobiegania i wykrywania wszelkiego rodzaju ataków na użytkowników naszego portalu”
podsumowuje notatka przygotowana przez Facebook.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy