Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBez kategoriiBezpieczeństwo w InternecieBlogPhishing

Flagstar Bank powiadamia 1,5 miliona klientów o naruszeniu danych

Damian S

22 czerwca 2022

Zgodnie z listem do klientów, których to dotyczy, sieć korporacyjna Flagstar została naruszona w grudniu 2021 r., kiedy nieupoważniona strona uzyskała dostęp do plików zawierających poufne dane osobowe klientów.

Dłoń na klawiaturze

Flagstar Bank z siedzibą w Michigan informuje ponad 1,5 miliona klientów o masowym naruszeniu bezpieczeństwa danych, które miało miejsce podczas cyberataku pod koniec 2021 roku.

„Flagstar niedawno doświadczył incydentu cybernetycznego, który obejmował nieautoryzowany dostęp do naszej sieci”, czytamy w powiadomieniu o naruszeniu danych.

„Po szeroko zakrojonym dochodzeniu kryminalistycznym i ręcznym przeglądzie dokumentów odkryliśmy 2 czerwca 2022 r., że niektóre pliki, których dotyczy problem, zawierające Twoje dane osobowe, zostały udostępnione i/lub pozyskane z naszej sieci w okresie od 3 grudnia 2021 r. do 4 grudnia 2021 r.

Wśród ujawnionych danych mogły znaleźć się imiona i nazwiska oraz numery PESEL, zwiększając ryzyko przestępstw kradzieży tożsamości wobec klientów instytucji.

Działania banku

Bank zgłosił cyberatak na policję i twierdzi, że będzie nadal podejmował środki, aby podobne incydenty się nie powtórzyły.

„Kiedy dowiedzieliśmy się o incydencie, niezwłocznie uruchomiliśmy nasz plan reagowania na incydenty, zaangażowaliśmy zewnętrznych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa doświadczonych w radzeniu sobie z tego typu incydentami i zgłosiliśmy sprawę federalnym organom ścigania” – dodał Flagstar.

Poszkodowani klienci otrzymają dwuletni monitoring tożsamości. Pomimo braku dowodów na to, że informacje o klientach zostały niewłaściwie wykorzystane, Flagstar zachęca klientów do zachowania czujności i przeglądania wyciągów finansowych i raportów kredytowych pod kątem wszelkich podejrzanych działań.

Bitdefender oferuje rozwiązanie

Naruszenia danych nie są już rzadkimi incydentami. W erze cyfrowej każdy może paść ofiarą socjotechniki i złośliwych ataków, które prowadzą do kompromisu finansowego.

Bitdefender oferuje kompleksowe plany bezpieczeństwa i prywatności, które uchronią Cię przed atakami na Ciebie, Twoich bliskich lub Twoją firmę. Chroń wiele urządzeń za pomocą nagradzanych technologii, które przewidują, zapobiegają i eliminują nowe i istniejące cyberzagrożenia. Rozwiązania oferują również nieograniczony ruch VPN i wieloplatformowy menedżer haseł.

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze

Oferta Bitdefender

Blog specjalistyczny Marken


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy