Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogRansomwareWirusyWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Gang ransomware twierdzi, że zhakował giganta napojów bezalkoholowych Coca-Cola

Damian S

28 kwietnia 2022

Według postu widocznego na stronie internetowej grupy hakerskiej w poniedziałek, Stormous powiedział, że 24 kwietnia zabrał 161 GB danych, w tym informacje finansowe, dane uwierzytelniające i inne poufne informacje z serwerów Coca-Coli. Grupa próbuje teraz sprzedać skradzione dane za nieco ponad 1,6 Bitcoina lub 64 000 USD.

Coca-Cola

Wydaje się, że atak na Coca-Colę został zorganizowany po tym, jak aktor groźby wziął udział w ankiecie na Telegramie, prosząc zwolenników o pomoc w wyborze następnej ofiary.

Ankieta

Źródło: Bleeping Computer

We wcześniejszym ogłoszeniu grupa zajmująca się oprogramowaniem ransomware zobowiązała się do pełnego wsparcia dla rosyjskiego rządu podczas inwazji na Ukrainę.

„Zespół STORMOUS oficjalnie ogłosił swoje wsparcie dla rosyjskich rządów” – podała grupa w komunikacie z marca. „A jeśli jakaś partia w różnych częściach świata zdecyduje się zorganizować cyberatak lub cyberataki na Rosję, pójdziemy we właściwym kierunku i dołożymy wszelkich starań, aby porzucić błagania Zachodu, zwłaszcza infrastruktury”.

Komentarz Coca-Cola

Producent napojów jeszcze nie potwierdził, czy rzekomy atak miał miejsce. Coca-Cola powiedziała, że ​​współpracuje z organami ścigania i zespołami medycyny sądowej, aby sprawdzić roszczenia Stormousa.

„Zdajemy sobie sprawę z tej sprawy i prowadzimy dochodzenie w celu ustalenia zasadności roszczenia” – skomentował dla The Record wiceprezes ds. komunikacji Coca-Cola, Scott Leith.

Treść maila

Źródło: Bleeping Computer

Codzienność cyberzagrożeń

Naruszenia danych zdarzają się codziennie. Najczęściej dane osobowe konsumentów trafiają w ogień krzyżowy, narażając nieostrożnych użytkowników na zagrożenia prywatności i bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się, czy Twoje informacje zostały upublicznione lub skradzione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych?

Ochrona Danych

Specjaliści Biitdefender

Specjaliści Marken


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy