Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Google Chrome sprawdza w tle, czy Twoje hasło nie zostało naruszone

Piotr R

29 grudnia 2023

Niedawno firma Google ogłosiła, że ceniona funkcja kontroli bezpieczeństwa haseł w przeglądarce Chrome będzie stale sprawdzać, czy Twoje hasła nie zostały naruszone. Użytkownicy komputerów stacjonarnych zostaną również powiadomieni o różnych innych zagrożeniach, takich jak potencjalnie niebezpieczne rozszerzenia, szczególnie te nieopublikowane w sklepie internetowym Chrome, korzystanie z nieaktualnej wersji przeglądarki Chrome lub wyłączenie Bezpiecznego przeglądania.

Chrome zapobiega naruszeniu haseł

Zgodnie z zaleceniami Google użytkownicy mogą zobaczyć te alerty i zarządzać nimi, korzystając z menu z trzema kropkami przeglądarki Chrome.

Google Chrome wprowadza nowe zabezpieczenia dla Twoich haseł

Funkcja Safety Check będzie teraz automatycznie cofała uprawnienia, w tym dostęp do kamery internetowej, lokalizacji lub mikrofonu użytkownika, w przypadku witryn, których użytkownik już nie odwiedza, co przypomina funkcję zabezpieczeń powszechnie stosowaną na urządzeniach z systemem Android.

Ta funkcja ułatwi także wyłączenie irytujących powiadomień ze stron internetowych, z którymi użytkownicy nie wchodzą często w interakcję. Chociaż większość powiadomień jest nieszkodliwa, czasami mogą zawierać złośliwą zawartość, zwłaszcza pochodzącą z podejrzanych i zawierających spam witryn.

Ręczne wyłączanie powiadomień dla wielu witryn jednocześnie może być trudne, ale nowo zaktualizowana funkcja przeglądarki Chrome może ułatwić to zadanie.

Ewoluująca cyberobrona

Funkcja kontroli bezpieczeństwa przeglądarki Chrome została po raz pierwszy ujawniona w grudniu 2020 r. jako metoda wykrywania danych logowania, które zostały naruszone w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych.

Od tego czasu funkcja ewoluowała i może teraz wskazywać słabe, łatwe do odgadnięcia hasła, które mogą narazić użytkowników na fałszowanie danych uwierzytelniających, łamanie haseł i ataki typu brute-force.

Firma Google niedawno poczyniła znaczne inwestycje w ulepszanie zabezpieczeń cybernetycznych swojej przeglądarki internetowej za pomocą takich funkcji, jak ochrona przed phishingiem, ochrona adresu IP zapewniająca prywatność użytkowników i egzekwowanie protokołu HTTPS.

Rola dedykowanych rozwiązań bezpieczeństwa

Chociaż te dodatki są niezbędne dla dobrego samopoczucia użytkowników przeglądarki Chrome, mogą być potrzebne dodatkowe kroki, aby zapewnić wszechstronną ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi.

Dedykowane rozwiązania antywirusowe zapewniające bezpieczeństwo i prywatność w Internecie mogą dać lepsze rezultaty, szczególnie w połączeniu z funkcjami takimi jak te dostępne w przeglądarce Chrome.

 • Bitdefender Password Manager – usuwa ciężar generowania i zapamiętywania silnych, unikalnych haseł do Twoich kont. Dla wygody jest wyposażony w niezawodne protokoły szyfrowania i funkcję automatycznego wypełniania formularzy online.
 • Bitdefender Total Security – zapewnia kompleksowe monitorowanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i ochronę przed wirusami, robakami, trojanami, oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware, rootkitami, exploitami zero-day i innymi cyberzagrożeniami.
 • Bitdefender Premium VPN – zapewni Ci dodatkową anonimowość w sieci i pozwoli na bezpieczne korzystanie z publicznych sieci VPN.

Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy