Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Google zaznacza wszystkie witryny HTTP jako „niezabezpieczone”

Kuba / is8.pl

25 sierpnia 2018

Google ogłosił w lutym, podczas przedstawiania planu działania przeglądarki na 2018 rok., plan flagowania wszystkich stron HTTP w Chrome.

„Począwszy od lipca 2018 r., po wydaniu Chrome 68, Chrome zaznaczy wszystkie witryny HTTP jako niezabezpieczone”- napisała na blogu Google Security Emily Schechter- menedżer produktu bezpieczeństwa Chrome.

Dziś jest dzień, w którym Chrome 68 jest w stabilnej formie, dostępny dla każdego, kto ma komputer z systemem Windows, Mac lub Linux.

Zgodnie z planem działania Google donosi, że wszystkie witryny HTTP będą oznaczone jako “niezabezpieczone” w poszerzonym ostrzeżeniu.
„Nowy interfejs Chrome pomoże użytkownikom zrozumieć, że wszystkie witryny HTTP nie są bezpieczne i nadal, domyślnie, przesuwają stronę internetową w stronę bezpiecznej sieci HTTPS. Protokół HTTPS jest łatwiejszy i tańszy niż kiedykolwiek wcześniej i odblokowuje zarówno ulepszenia wydajności, jak i nowe zaawansowane funkcje, które są zbyt wrażliwe na http” – dodał Schechter. W przyszłych wersjach Chrome (69 lub 70)- gigant planuje pokazać ostrzeżenie na czerwono. Niedługo po tym usunie je całkowicie – pokazując tylko ikonę kłódki jako wskazówkę, że odwiedzana witryna jest bezpieczna.

Zwiększenie ilości informacji dla użytkownika o tym, że połączenie jest bezpieczne w protokole HTTPS, a niezabezpieczone w zwykłym http, jest o tyle istotna, że do tej pory mniejsza część połączeń była szyfrowana i użytkownik nie był świadom jak bardzo jest narażony na atak i podglądanie jego haseł i loginów. Flagowanie wszystkich stron internetowych jako niebezpiecznych, nakłoni być może programistów do szybszego przeniesienia swoich portali na lepiej szyfrowany protokół, co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa odwiedzających witryny
– komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy