Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

GravityZone – antywirusowa sztuczna inteligencja

Kuba / is8.pl

18 marca 2015

Wiosną, na polskim rynku pojawi się najnowsza wersja rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender GravityZone. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje mające na celu zwiększenie elastyczności, pozwalając klientowi na wybór z czterech kategorii – Bezpieczeństwo Punktów Końcowych, Bezpieczeństwo Środowisk Wirtualnych, Bezpieczeństwo Exchange i Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych. Jednak podstawową cechą pozostanie łatwo dostępna, lokalnie zarządzana konsola.

GravityZone od Bitdefendera jest wysoko rozwiniętym rozwiązaniem bezpieczeństwa dedykowanym dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Działanie systemu GravityZone oparte jest na autorskim, neuronowym systemie ochrony sieci komputerowej (tzw. BRAIN – Bitdefender Reflective Artificial Intelligent Networks), który można nazwać sztuczną inteligencją na miarę naszych czasów. Zaprojektowany w ten sposób system zmniejsza ryzyko zagrożenia na każdym punkcie końcowym objętym ochroną, niezależnie od jego położenia geograficznego.

GravityZone świetnie sprawdza się przy szybkim wdrażaniu i może być uruchomiony w zaledwie kilka minut, dzięki modułowi automatycznej samo-konfiguracji, wspierając również wydajność fizycznych systemów podczas ich skanowania.

Producent w najnowszej wersji produktu zobowiązuje się do wprowadzenia zmian technologicznych posuniętych o krok dalej niż zwykle poprzez wdrożenie elementów zaprojektowanych specjalnie do zabezpieczania wirtualnych desktopów oraz utrzymanie serwerów e-mail bazujących na Microsoft Exchange.

Co więcej, firma wdraża moduł sterowania urządzeniami peryferyjnymi, który pomaga administratorowi w rozwiązaniu problemów z politykami bezpieczeństwa dla urządzeń podłączonych do komputera. Mechanizmy te polegają na stworzeniu wykazu zatwierdzonych urządzeń USB, które mogą wchodzić w interakcje z urządzeniem. Wszystkie poza uzgodnionym zestawem nie zostaną połączone.

Bitdefender, pokaże nam swoje główne zalety przede wszystkim podczas procesów skanowania maszyn fizycznych. Proces ten nie przebiega w całości na skanowanym urządzaniu, lecz jest przeniesiony na inny dedykowany ośrodek. W ten sposób skutecznie minimalizuje obciążenie skanowanej maszyny.

Ponadto produkt integruje nowe VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i posiada komponenty przeznaczone do walki z zagrożeniami specyficznymi dla pulpitów w centrach danych.

Jak twierdzi Szef Strategii Bezpieczeństwa Bitdefendera Catalin Cosoi: „Nowa generacja GravityZone łączy starannie zaplanowany szereg nowych technologii wyznaczających nowe kierunki w dziedzinie bezpieczeństwa wraz z opracowanymi z naszymi klientami ulepszeniami, które są ukłonem w ich kierunku. Oferowany produkt z dokładnością trafia w potrzeby firm bazujących na własnych środowiskach wirtualnych, spełnia ich bardzo rygorystyczne normy i wysokie wymogi w temacie wydajności. Testy beta okazują się odgrywać istotną część całego procesu, a producent oferuje swoją wdzięczność wszystkim, którzy wykazują pomoc przy jej testowaniu.

Ceny GravityZone, są uzależnione od ilości i rodzaju zainstalowanych modułów, liczby punktów końcowych, które powinny być chronione oraz typów skanerów.

Bitdefender otrzymał nagrodę AV-Test „Najlepsza Wydajność 2014” osiągając najlepszy ogólny wynik dla ochrony, wydajności i funkcjonalności dla użytkowników korporacyjnych w 2014 roku.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy