Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Grupa hakerska APT wykorzystuje Autodesk 3ds Max do szpiegostwa przemysłowego

Marcin Jabłonka

9 września 2020

Specjaliści z firmy Bitdefender zidentyfikowali kampanię cyberszpiegowską wymierzoną przeciwko dużej firmie z branży nieruchomości. Dochodzenie wykazało, że infrastruktura wykorzystywana podczas ataku, a także punkt dowodzenia znajduje się w Korei Południowej.

Bitdefender nie podał nazwy zaatakowanej firmy, aczkolwiek ujawnił, że jest to poważny gracz realizujący projekty o wartości miliardów dolarów w Nowym Yorku, Londynie czy Omanie. Złożoność przeprowadzonego ataku nie pozostawia złudzeń, iż hakerzy dysponowali wiedzą na temat systemów bezpieczeństwa firmy oraz używanych przez nią aplikacji. W czasie śledztwa badacze Bitdefendera odkryli, że cyberprzestępcy posiadali cały zestaw narzędzi z potężnymi możliwościami w zakresie szpiegowania. Napastnicy, żeby złamać zabezpieczenia wykorzystali nieznaną wcześniej lukę w popularnym oprogramowaniu Autodesk 3ds Max przeznaczonym do tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji. Następnie wdrożyli trojana backdoor za pomocą, którego przeszukiwali zainfekowane komputery i pozyskiwali z nich wrażliwe dane.

Bitdefender®
rozwiązania biznesSprawdź nasze wielokrotnie nagradzane produkty i wybierz ten, który odpowiada Twoim zapotrzebowaniom.

Specjaliści z Bitdefendera przyznają, że szpiegostwo przemysłowe nie jest nowym zjawiskiem. Branża nieruchomości jest bardzo konkurencyjna, a kontrakty liczone w miliardach dolarów. To powoduje, że konkurenci mogą zamawiać u najemnych grup hakerskich APT akcje mające osłabić rywala. Liviu Arsene z Bitdefender przyznaje, że atak rozpoczął się co najmniej miesiąc temu, choć nie można wykluczyć, że hakerzy działali już wcześniej.


Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy