Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Yuga Labs, twórca popularnych NFT  znanych pod wspólną nazwą Bored Ape Yacht Club (BAYC), ponownie trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak cyberprzestępcy uzyskali dostęp do jednego z ich oficjalnych serwerów Discord.

NFT baner

Według dochodzenia prowadzonego przez analityka NFT i detektywa OKHotshot, oszuści włamali się na konto Discord menedżera społeczności i mediów społecznościowych BAYC i przeprowadzili atak phishingowy na nieostrożnych inwestorów.

Oszustwo opublikowane 4 czerwca kłamało, że jest ekskluzywnym prezentem BAYC i Otherside dla obecnych posiadaczy NFT, co pozwoliło im wybić darmowe niezmienne tokeny.

„Mamy kilka ekscytujących wiadomości, którymi możemy się podzielić z wami wszystkimi, zwłaszcza wszystkimi naszymi posiadaczami BAYC, MAYC i Otherside” – czytamy w fałszywej wiadomości.

 

„Wydajemy KOLEJNĄ ekskluzywną nagrodę dla wszystkich naszych posiadaczy wymienionych powyżej! Należy pamiętać, że ilość jest ograniczona, jeśli jesteś posiadaczem i byłeś zbyt wolny, aby go zdobyć i niestety zapłaciłeś wysoką opłatę za gaz, kontynuujemy na najbliższe dni. (Po prostu bądź cierpliwy!)” – podsumowuje wiadomość.

Odwiedzający, którzy uzyskali dostęp do linku phishingowego umieszczonego w poście na Discordzie, czekała niemiła niespodzianka. Według raportów użytkowników, osoby atakujące ukradły ponad 145 Ethereum, czyli około 250 000 USD.

Kolejne wydarzenia

Podobny incydent został zgłoszony w kwietniu, kiedy atakujący przejęli oficjalne konto BAYC na Instagramie, oszukując inwestorów z NFT o wartości 3 mln USD.

Skala ataku phishingowego nie jest jeszcze znana. Jednak BAYC twierdzi, że skradziono około 200 transakcji NFT o wartości ETH.

„Nasze serwery Discord były dzisiaj krótko wykorzystywane” – napisał na Twitterze BAYC. „Zespół szybko go wychwycił i zareagował. Wydaje się, że wpłynęło to na około 200 transakcji NFT o wartości ETH. Nadal prowadzimy śledztwo, ale jeśli zostałeś dotknięty, napisz do nas na adres discord@yugalabs.io.

Deweloperzy NFT przypomnieli też inwestorom, że nie oferują niespodzianek ani prezentów.

Różnorodność cyberprzestępczości

Cyfrowi złoczyńcy często wykorzystują popularność kryptowalut i innych wirtualnych aktywów, aby oszukać nieostrożnych inwestorów. Zasadniczo zawsze sprawdzaj wiadomości z gratisami publikowane na platformach społecznościowych, nawet jeśli wydają się pochodzić z oficjalnego źródła, i używaj rozwiązania zabezpieczającego do blokowania linków phishingowych, zanim zaszkodzą Ci finansowo.

Jak się zabezpieczyć

Wypróbuj Bitdefender Premium Security, aby czuć się bezpiecznie podczas surfowania po Internecie i interakcji z ulubionymi platformami. Zyskujesz nagradzane rozwiązanie, które zatrzymuje i zapobiega wyrafinowanym cyberzagrożeniom oraz zaawansowaną ochronę przed phishingiem, a także najnowocześniejszy menedżer haseł i nieograniczony ruch VPN.

Poczuj się bezpiecznie

Bitdefender Premium Security

Marken – specjaliści od cyberbezpieczeństwa

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy