Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Niedawne badania pokazują, że hakerzy zarabiają mniej niż 30 tys. dolarów rocznie, co stanowi jedną czwartą średniego wynagrodzenia specjalistów cyberbezpieczeństwa.

Około 72% hakerów twierdzi, że nie będzie tracić czasu na atak, który nie będzie szybko dostarczał informacji o wysokiej wartości, podczas gdy 73% twierdzi, że poluje na łatwe i „tanie” cele. Sprawny technicznie napastnik spędzi około tygodnia nad atakiem (około 209 godzin) i mniej więcej po takim czasie zrezygnuje, jeśli nie uzyska oczekiwanych wyników.

W tej chwili sam atak na organizację z doskonałą infrastrukturą bezpieczeństwa IT trwa około 147 godzin, gdy dla „typowo” zabezpieczonych sieci atak trwa tylko 70 godzin. Prawie ¾ ankietowanych uznało, że atakując zaprzestanie swoich działań, jeśli organizacja jest bardzo dobrze zabezpieczona. Dodatkowo koszt zorganizowania ataków w ostatnim czasie zmalał, co wpłynie na ich większa częstotliwość. Wśród 52% respondentów, którzy uważają, że koszt ataków się zmniejszył 67% zgadza się, że wzrosła liczba exploitów i luk. 52% zgadzają się, że umiejętności atakujących uległy poprawie, a 46% zgadza się, że poprawie uległy także narzędzia hackerskie.

„Inwestując w zabezpieczenia nowej generacji oraz w profilaktykę (np. edukacja pracowników) można oczekiwać zwrotu w inwestycję poprzez przerywanie ataków, zanim zostaną zakończone” Mówi Larry Ponemon, prezes i założyciel Instytutu Ponemon, który przeprowadził powyższe badania.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security 2021 zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Ale co motywuje do ataków nawet nieudanych? 62% odpowiada typowo – pieniądze. Wyniki pokazują, że zarabiają oni około 28744 dolarów rocznie, za około 705 godzin spędzonych na przygotowywaniu i przeprowadzaniu ataków. Badanie te ujawniło jak ważnym elementem, który jest pomijany w artykułach o włamaniach i wyciekach danych, jest motywacja ekonomiczna – ile tak naprawdę warte są wykradzione dane.

Badania zostały przeprowadzone w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych na 10 332 osobach, a 79% respondentów określiło, że jest powiązane ze społecznością atakujących i posiada umiejętności hackerskie.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy