Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Inteligentne domy wyprzedzają przedsiębiorstwa jako największy motor napędowy przychodów z Internetu rzeczy

Maciej Markowski

13 czerwca 2019

W ostatnich latach sektor przedsiębiorstw przodował w zakresie napędzania przychodów w Internecie rzeczy, jednak nowe dane pokazują, że wkrótce wyprzedzą go inteligentne domy.

Na całym świecie liczba urządzeń, podłączonych do Internetu, sięgnęła na koniec 2018 roku 22 miliardów. Według szacunków Strategy Analytics, w 2025 roku wskaźnik ten wzrośnie do 38,6 miliarda, a w 2030 roku do 50 miliardów.

Według analityków sektor przedsiębiorstw, obejmując ponad połowę rynku, pozostaje głównym motorem napędowym rozwoju Internetu rzeczy. Zaraz za nim plasują się sektory rozwiązań mobilnych i komputerów.

Jednakże, w opinii ekspertów, to inteligentne domy w dłuższej perspektywie staną się największym motorem napędowym rozwoju Internetu rzeczy. W komunikacie prasowym firmy możemy przeczytać następujące informacje:

„Raport przewiduje, że sektor inteligentnych domów będzie w nadchodzącym czasie najszybciej rozwijającą się branżą, z uwagi na coraz powszechniejsze używanie inteligentnych rozwiązań, szczególnie tam, gdzie do tej pory nie były one obecne”.

W raporcie czytamy, że sektor komputerowy doświadczy niewielkiego wzrostu lub spadku, podczas gdy inne branże, jak na przykład urządzenia medialne, będą nadal rozwijać się w stałym tempie. Nadal rosnąć będzie  branża gadżetów, jednak w porównaniu z innymi sektorami, ich ilość jest raczej skromna.

Badacze ostrzegają obserwatorów rynku oraz inwestorów, iż możliwości uzyskiwania przychodu w Internecie rzeczy pozostają niepewne, w szczególności dla dostawców usług. Wystosowali oni także ostrzeżenie do firm planujących rozwój w ramach rozwiązań Internetu rzeczy: „Należy przyjrzeć się, jakim segmentom docelowym, działaniom biznesowym oraz modelom dochodów należałoby nadać najwyższą wagę”.

„Biorąc pod uwagę fakt, iż do 2025 roku globalna sieć urządzeń osiągnie prawie 40 miliardów sztuk, tworzą się ogromne możliwości dla producentów wyświetlaczy dotykowych, kamer, kart pamięci, baterii oraz innych dostawców rozwiązań technologicznych. W urządzeniach mobilnych, sterowaniu domem, sektorze motoryzacyjnym oraz platform komputerowych rozpowszechni się sztuczna inteligencja. Optymalizacja doświadczenia klientów na wielu urządzeniach, systemach operacyjnych i interfejsach stanie się kluczem w tej walce”, powiedział David Kerr, Senior Vice President w Strategy Analytics.

Analitycy badań rynku dostrzegają także ważne zastosowania dla nowych wdrożeń sieciowych, w tym dla zupełnie nowego standardu 5G. Technologia sieci komórkowej piątej generacji obiecuje wdrożeniom Internetu rzeczy znaczący rozwój w nadchodzących latach dzięki wysokiej przepustowości.


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy