Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogCiekawostki

Inteligentny pojemnik na śmieci SmartCan – czy to praktyczne?

Jakub T.

14 października 2019

Technologia IoT ma ułatwić codzienne życie, oszczędzać czas i sprawiać by było ono mniej stresujące. To, czy inteligentne śmieci mogą spełnić te kryteria, dopiero się okaże.

Dwa kosze na śmieci jeden czarny drugi niebieski stojące na podwórku obok domu pomiędzy starym lustrem leżącym na ziemi a donicą, częścią płotu i tabliczki z napisem smart can

Startup Rezzi, założony przez Andrew Murraya, ma pomysł na zintegrowanie IoT z czymś, o czym nigdy nie myśleliśmy, że jest „sprytny” – naszymi koszami na śmieci. Murray mówi, że jego celem jest przekazanie tej codziennej pracy inteligentnemu urządzeniu, które można programować i kontrolować za pomocą aplikacji. Pomysł brzmi świetnie na papierze, ale pojawiają się pytania o jego praktyczność. SmartCan jest w trakcie prac, z nadzieją, że pojawi się na rynku do 2020 roku. Ceny i szczegółowe informacje nie zostały jeszcze ujawnione, ale ostatnio zdobył nagrodę Cool Idea od Protolabs. Następnie Protolabs wyciągnął rękę i współpracował z Rezzi, drukując urządzenie 3D według projektów Murraya.

Inteligentna część SmartCan to zmotoryzowany osprzęt sterowany za pomocą aplikacji. Działa to z każdym miejskim koszem na śmieci i wymaga stacji dokującej, która musiałaby być zamontowana na chodniku, poza domem, gdzie zbierane są śmieci. „Chcemy pomagać ludziom w eliminowaniu niepotrzebnych prac domowych” – mówi Murray o SmartCan. „ Widzimy okazję, aby wyjść z IoT poza zwykłe wyłączanie światła lub włączanie muzyki i naprawdę pomóc zmniejszyć ciężar codziennych zadań fizycznych, przed którymi stoją wszyscy. Rezzi chce wykorzystać postępy znaczących firm z branży inteligentnego domu i IoT, aby przyczynić się do zmiany definicji tego krajobrazu konsumenckiego. ”

Teoria jest dobra. W praktyce może jednak powstać kilka problemów, począwszy od stacji dokującej, która  umieszczona na chodniku, może zostać wielokrotnie uszkodzona przez potykających się o nią pieszych. Aby przejść z domu na chodnik i z powrotem, na wcześniej zaprogramowanej trasie, kosz nie napotyka na przeszkody. Ponieważ możesz zaprogramować go tak, aby wychodził i wracał w określonych terminach, kosz prawdopodobnie i tak skończy na kilkukrotnym uderzeniu w bramę lub uderzeniu przechodzącego pieszego.

Kolejnym ważnym wyzwaniem dla tego proponowanego inteligentnego kosza na śmieci byłaby odporność na wstrząsy. Większość robotników miejskich zajmuje się koszami na śmieci z niewielką delikatnością, a posiadanie technologii wartej kilkaset dolarów zrzuconej na ziemię nie jest idealne. O ile problemy te nie zostaną rozwiązane, zanim SmartCan znajdzie się poza fazą prototypu, koszt może przekroczyć jego zalety.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy