Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogCiekawostki

Inteligentny robot pomoże zapracowanym pielęgniarkom

Kuba / is8.pl

19 października 2018

Inteligentny robot pomoże w służbie zdrowia

Moxi, jak nazwała ją Diligent Robotics, ma podobno łagodzić część z fizycznych i psychicznych napięć, z jakimi borykają się dziś pielęgniarki. Jakkolwiek Moxi nie będzie dawała pacjentom zastrzyków, to pomocna okaże się w pracach logistycznych, takich jak pobieranie i uzupełnianie materiałów medycznych lub przygotowywanie pokoi dla nowo przyjętych pacjentów. Aby pokazać swoje możliwości, jej twórcy przygotowali taki oto filmik:

Wykonując prace logistyczne (bez kontaktowania się z pacjentem), Moxi odciążą personel, pozwalając mu lepiej skupić się nad chorymi.

Zgodnie z „kartą robota”, Moxi wyposażona jest w kamery LiDAR (Light Detection and Ranging), pozwalające na dokładną ocenę odległości od przedmiotów, które ma zamiar wybrać i następnie umieścić w swojej „torbie”. Mówi się też, że w najciaśniejszych korytarzach porusza się bezkolizyjnie, nie wpadając na ludzi bądź ściany.

Inteligentny robot będzie pomagał w służbie zdrowia

Według Diligent, Moxi odznacza się inteligencją społeczną. Posiada kilka „węzłów ekspresji”, w tym sugestywne ruchy głowy i ledowych oczu. To – zdaniem twórców – sprawia, że w jej otoczeniu ludzie czują się swobodnie. Można się o tym przekonać oglądając – dostarczone przez kierownictwo instytucji – załączone niżej nagranie. Wygląda na to, że w teksańskim szpitalu Moxi czuje się jak w domu.

„Internet rzeczy, w obecnym stanie, jest przestrzenią bardzo podatną na ataki cybernetyczne. Stosowane przez producentów sprzętu domyślne hasła administratora oraz niedbale prowadzone testy bezpieczeństwa są przyczyną potencjalnych zagrożeń, o czym najlepiej wiedzą sami cyberprzestępcy. Biorąc jednak pod uwagę misję Moxi, należy ufać, że Diligent Robotics projektując robota dołożył wszelkich starań, by uniknąć niedociągnięć w mechanizmach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W końcu, gdy chodzi o ludzkie życie, dopuszczalny margines błędu jest bardzo mały” komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy