Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Internet rzeczy postrzegany jako strategicznie pilna potrzeba dla organizacji na Bliskim Wschodzie

Maciej Markowski

10 lipca 2019

Przewiduje się, że rynek przemysłowego Internetu rzeczy do 2024 r. doświadczy na całym świecie gigantycznego wzrostu w związku z wykorzystywaniem już przez przedsiębiorstwa szans dawanych przez środowiska przemysłowe.

Szacunkowa wartość tego rynku sięgnęła w zeszłym roku 350 miliardów dolarów USA, a w przeciągu kolejnych pięciu lat oczekuje się, że jego współczynnik CAGR (łącznej rocznej stopy wzrostu) wzrośnie o 17,62%. Na przykład w najbliższych latach transport przejdzie zasadniczą transformację z uwagi na wielkie zainteresowanie pojazdami autonomicznymi łączącymi się z siecią.

Technologia Internetu rzeczy jest rozumiana jako strategiczna konieczność na Bliskim Wschodzie, co prowadzi do znacznych inwestycji nie tylko w cyfryzację, ale także cyberbezpieczeństwo. Zgodnie z badaniem Honeywell 68% mających swoje siedziby w ZEA przedsiębiorstw z kluczowych sektorów, takich jak przemysł, transport i logistyka oraz 66% przedsiębiorstw z Arabii Saudyjskiej, uważa Internet rzeczy za istotny dla ich działalności biznesowej, choć zmagają się z problemami zrównoważenia.

Kadra menedżerska wysokiego szczebla w ZEA wskazuje na finansowanie (37%) i ochronę danych (39%) jako zasadnicze przeszkody do pełnej implementacji przemysłowego Internetu rzeczy w regionie, podczas gdy kadra kierownicza w Arabii Saudyjskiej zmaga się z luką w umiejętnościach (46%) i brakiem kultury cyfrowej (50%).

„Inicjatywy z zakresu cyfryzacji i technologii przemysłowego Internetu rzeczy rewolucjonizują sposób, w jaki przedsiębiorstwa z Bliskiego Wschodu działają, łącząc odmienne systemy w obrębie przemysłowej działalności operacyjnej celem pozyskania wcześniej niewykorzystywanych informacji, które mogą napędzić nową falę rozwoju” — powiedział Norm Gilsdorf, prezes Honeywell, odpowiedzialny za regiony o wysokim wzroście gospodarczym, Bliski Wschód, Rosję i unie celne.

„Nasze badanie odzwierciedla rosnący apetyt na realizację projektów cyfryzacji w ZEA i Arabii Saudyjskiej” — twierdzi Norm Gilsdorf. „Nasi konsumenci generują więcej danych w ramach coraz większej ilości operacji w sieci i oczekują technologii gromadzących te dane i konwertujących je na informacje, które napędzają zyskowność operacji. Poprzez odpowiednie połączenie sprzętu, oprogramowania, analityki i cyberbezpieczeństwa, takie przedsiębiorstwa są na drodze do osiągnięcia korzyści oferowanych przez Przemysł 4.0.”


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy