Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBez kategoriiBezpieczeństwo w InternecieBlogWycieki DanychZagrożenia Internetowe

iPhone jest teraz w większym niebezpieczeństwie niż kiedykolwiek

Damian S

23 sierpnia 2022

W walce o dominację mobilną Android przebija iOS znaczną przewagą – 71% w porównaniu z 28%. Ale nawet 28% reprezentuje setki milionów urządzeń na całym świecie. Tak więc nawet niewielka część tego – powiedzmy użytkownicy korzystający z przestarzałej wersji iOS – nadal stanowi duży kontyngent.

Telefon-komorkowy

Apple wykonuje dobrą robotę w zabezpieczaniu iOS, poprzez stały strumień przyrostowych aktualizacji i aktualnych poprawek, a także nawyk nakłaniania użytkowników do zainstalowania najnowszej wersji.

Ważna poprawka zabezpieczeń

Zaledwie w zeszłym tygodniu firma wydała pilne poprawki dwóch krytycznych luk w zabezpieczeniach systemów iOS i macOS, ostrzegając, że oszuści mogą wykorzystywać te luki w celu kradzieży danych użytkowników.

Dwa błędy były wcześniej nieznane Apple i większości społeczności infosec, co dało potencjalnym napastnikom przewagę w wykorzystywaniu błędów. Jak ujawniono w biuletynie bezpieczeństwa, napastnicy muszą po prostu nakłonić ofiarę do uzyskania dostępu do skażonego łącza.

Jedna z wad znajduje się w silniku przeglądania WebKit udostępnianym przez aplikacje, które uzyskują dostęp do sieci i wyświetlają treści internetowe, co oznacza, że ​​ta konkretna luka w zabezpieczeniach wykracza daleko poza standardowe aplikacje obecne na nowym iDevice.

Innymi słowy, oszust ma prawie nieskończoną liczbę możliwości ataku dzięki morzu aplikacji obsługujących WebKit, które można znaleźć na iPhone’ach użytkowników na całym świecie.

iOS i oprogramowanie szpiegujące

Aktualizowanie naszych urządzeń iDevices stało się bardzo ważne w ostatnich latach, ponieważ zagrożenia spyware, takie jak Pegasus, coraz częściej trafiają na podatne na ataki iPhone’y – często bez udziału właściciela telefonu.

Nazwany przez badaczy Google najlepszą cyberbronią, Pegasus może nagrywać dźwięk (w tym rozmowy telefoniczne), śledzić lokalizację telefonu i uzyskiwać dostęp do praktycznie wszystkich treści w telefonie.

Firma Apple ostatnio załatała system iOS przeciwko Pegasusowi w 2021 r., wypuszczając system iOS 15. Każdy, kto korzysta ze starszej wersji systemu iOS bez rozwiązania zabezpieczającego, może zostać uznany za podatnego na ataki.

W rzeczywistości firma Apple ogłosiła niedawno, że wprowadza nowe sposoby zwalczania oprogramowania szpiegującego w nadchodzących aktualizacjach systemu operacyjnego.

Co być może ważniejsze, kalifornijski gigant technologiczny łata coraz więcej błędów w ostatnich latach, co oznacza, że ​​dbanie o aktualność naszych urządzeń Apple stało się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Priorytetyzuj bezpieczeństwo

Jeśli korzystasz ze starego modelu iPhone’a, który utknął z przestarzałym systemem iOS, zaleca się przynajmniej uruchomienie dedykowanego rozwiązania zabezpieczającego, takiego jak Bitdefender Mobile Security. To dobry sposób na zabezpieczenie starej wersji iOS. Jednak zawsze zaleca się uaktualnienie do wersji urządzenia / systemu operacyjnego, która otrzymuje na czas aktualizacje zabezpieczeń.

Chociaż Bitdefender wykonuje swoje zadanie, aby zabezpieczyć wrażliwe iPhone’y za pomocą dedykowanej aplikacji zabezpieczającej, gorąco zachęcamy użytkowników do migracji do najnowszej wersji iOS kwalifikującej się dla ich urządzenia, aby otrzymać również oficjalne wsparcie od Apple.

Zwiększ swoje bezpieczeństwo

Oferta dla firm

Oferta dla klienta indywidualnego


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy