Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

W jaki sposób antywirus Bitdefender chroni Twój komputer

Awatar

Krzysztof B.

27 czerwca 2023

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób oprogramowanie antywirusowe Bitdefender chroni Twój komputer przed nawet najbardziej zaawansowanymi atakami. 

Czym jest Bitdefender Shield

Bitdefender Shield jest funkcją ochrony w czasie rzeczywistym zawartą w oprogramowaniu antywirusowym Bitdefender Internet Security. Zapewnia stałą ochronę przed szeroką gamą rodzajów złośliwego oprogramowania, skanując wszystkie otwierane na komputerze pliki i wiadomości e-mail. Na domyślnych ustawieniach dostarcza wysoki poziom ochrony przed wirusami, jednocześnie zachowując niewielki minimalny wpływ na wydajność systemu.

Czym jest Zaawansowana obrona przed zagrożeniami Bitdefender

Zaawansowana Ochrona przed zagrożeniami to innowacyjne rozwiązanie Bitdefender służące do wykrywania ataków Ransomware oraz zagrożeń typu zero-day w czasie rzeczywistym. Wykorzystywane są do tego wysoce rozwinięte silników heurystyczne. Ta metoda różni się od tradycyjnego wykrywania złośliwego oprogramowania, które polega na identyfikowaniu zagrożeń za pomocą bazy wirusów.

Jest to oparta o sztuczną inteligencję, ucząca się maszynowo warstwa ochrony. Jej zadaniem jest blokowanie nawet najbardziej zaawansowanych rodzajów ataków na podstawie analizy zachowania aplikacji oraz procesów działających w tle. Dzięki niej skuteczność działania antywirusa jest znacznie zwiększona.

Zajmuje się ona monitorowaniem podejrzanych działań wykonywanych na komputerze. Należą do nich kopiowanie plików do ważnych folderów systemu operacyjnego Windows, wykonywanie lub wstrzykiwanie kodu do innych procesów, ich powielanie, wprowadzanie zmian w kluczach rejestru systemu oraz instalowanie sterowników.

Wszystkie powyższe czynności są oceniane i każdy proces otrzymuje wynik nasilenia zagrożenia. Jeśli ogólna ocena szkodliwości procesu osiągnie wymagany próg, Bitdefender podejmuje decyzję o zablokowaniu odpowiedzialnej za to aplikacji. W 99% przypadków trafnie okazuje się to być złośliwym oprogramowaniem. Dzięki systemowi oceniania liczbowego, ilość fałszywych alarmów utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Wykrywanie zagrożeń, nawet jeśli są one nowe i jeszcze niewykrywane przez większość silników antywirusowych, jest niezwykle skuteczne.

Czym jest ochrona przed Exploitami

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ochronę przed zagrożeniami typu Zero-Day, Bitdefender zintegrował funkcję wykrywania exploitów bezpośrednio we wspomnianym wyżej module Zaawansowanej Ochrony. Metodą używaną przez hakerów do włamań jest wykorzystanie określonych błędów lub luk w zainstalowanym na komputerze oprogramowaniu (w aplikacjach lub wtyczkach) i sprzęcie. Generalnie, dzięki temu masz pewność, że Twoje urządzenie jest dobrze zabezpieczone przed tego rodzaju atakami, które zwykle bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Bitdefender wykorzystuje do ochrony najnowsze technologie anty-exploitowe.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy