Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak działa ochrona sieciowa na iOS

Arkadiusz K

1 września 2023

W tym artykule opiszemy jak działa Ochrona Sieci na systemach iOS & iPadOS

Opis funkcji Ochrony Sieci w Bitdefender Mobile Security for iOS. 

W tym artykule omówimy wszystkie podstawy funkcji ochrony sieci w Bitdefender Mobile Security dla iOS. Bitdefender Mobile Security for iOS to aplikacja mobilna zaprojektowana specjalnie w celu ochrony poufnych danych przed wścibskimi oczami. Zagrożenia związane z Internetem nie ograniczają się tylko do urządzeń z systemem Windows lub Mac. Zagrożenia mobilne rosną wraz z rosnącą liczbą osób, które używają swoich urządzeń z systemem iOS do zakupów, bankowości online, przesyłania wiadomości i korzystania z mediów społecznościowych. Ochrona sieciowa Bitdefender Mobile Security filtruje cały ruch internetowy, skanując połączenia w poszukiwaniu złośliwych i oszukańczych treści. Oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przed wszystkimi znanymi zagrożeniami online, które mogą zagrozić urządzeniu i danym. Możesz ominąć wszelkie złośliwe oprogramowanie i fałszywe strony internetowe, niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone’a czy iPada.

Czy iPhone & iPad są wolne od zagrożeń?

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów są powszechnie przekonani, że urządzenia z systemem iOS nie potrzebują dodatkowej ochrony przed zagrożeniami. Cyberzagrożenia szybko ewoluują , a większość użytkownik jednak nie analizuje na bieżąco nowinek z zakresu cyberbezpieczeństwa. Każda sesja przeglądania i aktywność online może być szkodliwa. Łatwo jest natrafić na złośliwe oprogramowanie i próby phishingu. Podczas przeglądania sieci na urządzeniu z systemem iOS nadal można napotkać zagrożenia, dlatego Bitdefender Mobile Security zapewnia wielokrotnie nagradzane filtrowanie adresów URL, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Twój iPhone stał się Twoim aparatem, portfelem i asystentem. Przechowuje poufne informacje, które mogą zostać wykorzystane do wyrządzenia Ci krzywdy. Oto kilka przykładów zagrożeń, których mogą spodziewać się użytkownicy iOS:

Jesteś narażony na phishing, tak jak każdy inny użytkownik Androida, Windows lub Maca.

Możesz kliknąć w link w mailu podszywającym się pod Twój bank.

Nie wiesz jakie dane wysyłają zainstalowane przez Ciebie aplikacje oraz jak bezpieczenie to robią. 

Możesz podać dane na spreparowanej stronie internetowej do złudzenia przypominającej prawdziwą.

Twoje dane mogą być wysyłane z plain (zwykłym) tekście.

Możesz połączyć się z publiczną siecią Wi-Fi i być narażonym na przechwycenie ruchu. 

W jaki sposób chroni Cię Ochrona Sieci?

Przeglądając sieć możesz nieświadomie wejść na niebezpiecznych stronę, która będzie próbowała ukraść i wykorzystać Twoje dane osobowe. Ochrona Sieci filtruje ruch ze wszystkich aplikacji i blokuje wszystko, co stanowi zagrożenie dla Twoich danych. Dodaje również warstwę szyfrowania, aby zapobiec niewłaściwemu przetwarzaniu danych. Chroniona jest nie tylko aktywność związana z przeglądaniem stron internetowych. Każda aplikacja na iPhonie lub iPadzie, która wysyła informacje przez Internet, jest chroniona przed ich niewłaściwym wykorzystaniem. Niebezpieczne połączenia są automatycznie blokowane, a użytkownik jest powiadamiany o każdym takim zdarzeniu.

Masz również dostęp do szczegółów swojej aktywności online z ostatnich 7 dni, takich jak przeskanowane i zablokowane połączenia oraz kategorie ruchu – wyszukiwarki, komputery i oprogramowanie, sieć reklamowa, trackery, edukacja, biznes, sieci społecznościowe, poczta internetowa, serwisy hostingowe i inne.

Bezpieczne przeglądanie

Cyberprzestępcy dostosowali swoje strategie ataków do każdego ważnego wydarzenia i zmiany społecznych w ciągu roku, dostarczając złośliwe oprogramowanie i oszukując użytkowników w przytłaczającym tempie. Te ataki internetowe stały się bardziej wyrafinowane i zróżnicowane pod względem metod dostarczania, co utrudnia przeciętnemu użytkownikowi określenie, czy witryna jest bezpieczna, czy szkodliwa.

Technologia ochrony sieci Bitdefender zapewnia, że nie wylądujesz na złośliwej stronie i nie ryzykujesz kradzieży danych osobowych i bankowych. Gdy funkcja Ochrony WWW jest aktywna na iPhonie lub iPadzie, Bitdefender sprawdza każdą odwiedzaną stronę internetową lub zainstalowane aplikacje, pod kątem zagrożeń, blokując wszystkie znane zainfekowane linki i chroniąc Cię przed internetowymi złodziejami.

Powiedz NIE próbom oszustw i wyłudzeń 

Oszuści czyhają w każdym zakątku Internetu, rozszerzając swoje techniki socjotechniczne, aby zmanipulować swoje cele do podania poufnych danych i przelania pieniędzy.

Zaawansowana ochrona antyphishingowa zintegrowana z Ochroną Sieci została zaprojektowana tak, aby uchronić Cię przed niebezpieczeństwem, blokując podejrzane strony internetowe podszywające się pod godne zaufania podmioty. Co więcej, system filtrowania antyfraudowego ostrzega użytkownika, jeśli odwiedzane strony internetowe próbują go oszukać, zapewniając bezpieczeństwo kart kredytowych i danych osobowych. Systemy filtrowania antyphishingowego i antyfraudowego obejmują również platformy mediów społecznościowych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszelkie linki, które przekazują Ci znajomi i rodzina, są nieszkodliwe.

Ochrona Sieci Bitdefender Mobile Security zawiera warstwy zabezpieczeń klasy korporacyjnej, aby zagwarantować Ci bezpieczeństwo w sieci. 

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/2059/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy