Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogPoradniki

Jak sobie radzisz z cyfrową rozrywką Twoich dzieci?

Jakub T.

10 października 2019

Jakby wychowanie dziecka nie stanowiło wystarczającego wyzwania, technologia przyniosła rodzinom nowe sytuacje. Jak i jak długo dzieci mogą cieszyć się technologią bez szkody? Każdy rodzic chce zrobić wszystko, co w jego mocy, a ustawienie czasu na ekranie w większości rodzin wymaga negocjacji, protestów, a czasem sukcesu. Ale rodzice muszą podjąć inicjatywę i zdecydować. Co zrobić, jeśli istnieje inny sposób ustawienia czasu ekranu?

Dziewczynka leżąca przy oknie oglądająca film na tablecie z podłączonymi do niego słuchawkami dousznymi
Digital technology lifestyle of school girl child or student using wireless internet for distance learning application and reading e-book app on mobile ipad smart device multimedia computer tablet

„Stawanie się nierozpoznawalnym jest najważniejszą umiejętnością XXI wieku – i jest to umiejętność, której wielu rodziców nie uczy swoich dzieci”, pisze Nir Eyal, ekspert psychologii z Stanford na cnbc.com. „Po latach studiowania skrzyżowania psychologii, technologii i tego, w jaki sposób się z nią angażujemy, jednym z największych błędów, jakie popełniają rodzice, jest to, że nie dają dzieciom autonomii w kontrolowaniu własnego czasu.”

Ekspert uważa, że rodzice powinni mieć pewność, że ich dzieci mogą zarządzać czasem na ekranie i dać im swobodę. Podaje przykład swojej córki, która w wieku 5 lat dowiedziała się, że „spędzanie zbyt dużo czasu z aplikacjami i filmami oznaczało mniej czasu na zabawę ze znajomymi w parku, pływanie w basenie społeczności lub bycie z mamą i tatą”. Krok po kroku nauczyła się znajdować równowagę między trybem online i offline, ustalając własny limit 45 minut czasu na ekranie dziennie. Stworzenie własnych zasad pomogło jej szanować je jednocześnie.

Wzmocnienie pozycji dzieci i nałożenie na nich odpowiedzialności za ustalenie własnego czasu

Jeśli chcesz tego spróbować, oto kilka kroków wspomnianych przez eksperta, aby usprawnić proces.

 • Powiedz dzieciom, że zbyt dużo czasu online oznacza mniej czasu na ich ulubione zajęcia offline
 • Pomóż dzieciom zrozumieć, że ich ulubione gry, sieci społecznościowe i aplikacje są zaprojektowane tak, aby je zaczepić i przejąć ich uwagę i czas
 • Daj im autonomię w kontrolowaniu własnego czasu na ekranie i pozwól im wybrać narzędzia do śledzenia go.

Timer kuchenny czy osobisty asystent lepiej śledzi czas niż rodzic. Wyjaśnieniem psychologicznym jest to, że dziecko czuje się odpowiedzialne, ponieważ samo o tym zdecydowało, ale także dlatego, że lepiej jest usłyszeć, że czas minął z urządzenia.

Doskonałym przykładem tego, jak dzieci mogą wykorzystywać technologię do radzenia sobie z technologią, jest funkcja kontroli rodzicielskiej Bitdefender w kilku naszych rozwiązaniach bezpieczeństwa – Bitdefender Internet Security, Bitdefender Total Security , Bitdefender Family Pack i Bitdefender BOX. Możesz upoważnić i nauczyć dzieci, jak używać go samodzielnie, jako timera, ale także jako narzędzia do ochrony przed cyberprzestępcami i drapieżnikami.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Kontrolę rodzicielską Bitdefender można zsynchronizować z osobistymi asystentami, dzięki czemu dzieci mogą zapytać ich, ile czasu spędzili na urządzeniach, i wykonać obliczenia, aby zobaczyć, co im pozostało, jeśli nie korzystają z nich jednocześnie. Kontrola rodzicielska Bitdefender została stworzona, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na wielu poziomach, a ty możesz zaangażować je w korzystanie z niej, aby pomóc im stać się bardziej świadomymi i kontrolować cyfrowe życie.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy