Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak usunąć wirus z kalendarza iPhone

Awatar

Krzysztof B.

9 sierpnia 2023

W tym artykule dowiesz się jak wykryć wirusa w telefonie iPhone od Apple oraz jak go usunąć.

Jak wykryć wirusa w kalendarzu Apple iPhone

Urządzenia marki Apple uchodzą za bardzo popularne z wielu względów. Elegancki i nowoczesny wygląd w połączeniu z wysoką wydajnością zdecydowanie sprawia dobre wrażenie oraz zachęca do zakupu. Panuje również powszechna opinia, że są bezpieczne. Owszem, system iOS jest bezpieczniejszy od pozostałych między innymi z powody jego hermetyczności. Apple dba o bezpieczeństwo swoich klientów stawiając na monopol autorskich rozwiązań i utrudniając dostęp zewnętrznym producentom.

To, że system jest bezpieczniejszy po prawdzie nie oznacza, że jest całkowicie bezpieczny. Jest narażony na wszelkie zagrożenia w podobny sposób jak pozostałe systemy. Chwila nieuwagi użytkownika nadal może doprowadzić do zainfekowania. Skąd wiadomo, że Apple iPhone ma wirusa? Przede wszystkim może rzucać się w oczy wyraźny spadek wydajności telefonu. Jest to jednoznaczny sygnał, że coś jest nie tak z urządzeniem. 

W przypadku wirusa w kalendarzu poza spowolnieniem działania można zaobserwować nietypowe powiadomienia. W kalendarzu zostają dodane wydarzenia, które nigdy nie zostały dodane przez użytkownika. Mogą się pojawiać dodatkowe wyskakujące okienka zachęcające do odwiedzenia zewnętrzną stronę Internetową lub reklamujące jakiś produkt. Takie zachowania ewidentnie wskazują, że doszło do infekcji. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ kliknięcie w taki banner może spowodować przekierowanie na strony wyłudzające dane lub może zostać pobrane właściwe zagrożenie, które może mieć dla użytkownika katastrofalne skutki.

Jak usunąć wirusa z kalendarza Apple iPhone

1. Aby pozbyć się niechcianego wirusa otwórz okno ustawień swojego telefonu.

2. Odszukaj pozycję Kalendarz i kliknij w nią.

3. W aplikacji Kalendarza przejdź do zakładki Kalendarze subskrybowane.

4. W tym miejscu znajdziesz listę kont. Musisz pousuwać wszystkie fałszywe konta, których sam nie dodawałeś, a one jako wirusy tworzą nowe wydarzenia.

Pamiętaj, wirus w kalendarzu sam w sobie może wydawać się małym zagrożeniem. Jednak nie można go ignorować. Fałszywe powiadomienia mogą przekierować do stron udających te prawdziwe. Podając swoje dane dokładnie sprawdzaj gdzie je wpisujesz. Po kradzieży tych poufnych informacji złodziej może np. dobrać się do Twojego konta bankowego lub wziąć kredyt. Może też zostać pobrany zainfekowany plik, którego uruchomienie uszkodzi urządzenie.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy