Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogPoradniki

Jak zapewnić cyberbezpieczeństwo i prywatność w Dniu Ochrony Danych Osobowych w czterech prostych krokach

Damian S

23 stycznia 2023

Dzień ochrony danych

Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale 28 stycznia to Dzień Prywatności Danych, datę, którą powinieneś zaznaczyć w swoim kalendarzu, ponieważ zachęca konsumentów do przestrzegania dobrych praktyk cybernetycznych w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

W świecie skoncentrowanym na danych informacja jest walutą. Może być używany do zadawania szkód fizycznych i finansowych, gdy jest niewłaściwie używany przez złośliwe podmioty. Rok 2022 był szczególnie złym rokiem w cyberprzestrzeni. Od naruszeń danych, oszustw i ataków ransomware, które okaleczyły konsumentów i firmy, nikt nie został oszczędzony przed konsekwencjami słabego bezpieczeństwa danych i zarządzania nimi.

Jednak w tym roku możesz to zmienić, stosując nowe metody ukierunkowane na prywatność, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim danym.

Używaj silnych haseł lub menedżera haseł

Korzystanie z godnego zaufania menedżera haseł może znacznie pomóc w ochronie Twojej prywatności. Posiadanie Menedżera haseł w zestawach narzędzi cyfrowych nie tylko pomoże Ci zarządzać i konfigurować silne i niepowtarzalne hasła do kont cyfrowych, ale także zwiększy ogólną prywatność, pomagając wykrywać fałszywe strony internetowe, które mogą Cię oszukać lub ukraść Twoje dane osobowe.

Jak to działa? Twój menedżer haseł wie, które hasło jest przypisane do którego konta i nie daje się zwieść adresom URL witryn o podobnej pisowni.

Zapewnij sobie prywatność dzięki VPN

Za każdym razem, gdy robisz zakupy online, przeglądasz lub przesyłasz strumieniowo swój ulubiony program, jesteś śledzony. Niezależnie od tego, czy jest to Twój dostawca usług internetowych, firmy zajmujące się dużymi danymi, agencja rządowa czy cyberprzestępca, VPN lub wirtualna sieć prywatna mogą pomóc udaremnić śledzenie oraz chronić Twoją tożsamość i dane przed hakowaniem, atakami typu man-in-the-middle, niebezpiecznymi hotspotami Wi-Fi i innymi zagrożeniami.

VPN może być nieoceniony w ochronie Twojej prywatności podczas surfowania po Internecie, ponieważ szyfruje Twój ruch i zapobiega śledzeniu Twojej aktywności online przez reklamodawców i cyfrowych złoczyńców.

Wybierz rozwiązanie do ochrony tożsamości cyfrowej

Ponieważ żyjemy w świecie napędzanym przez cybernetykę, nasze życie, a co za tym idzie, nasza tożsamość, zostały wplecione w zawiłości korzystania z Internetu. Ta tożsamość cyfrowa, którą tworzymy i rozszerzamy za każdym razem, gdy łączymy się z Internetem, może nieść ze sobą poważne zagrożenia dla prywatności, które zagrażają naszym źródłom utrzymania i bezpieczeństwu finansowemu.

Cyberprzestępcy mogą wykorzystywać Twoje dane osobowe do tworzenia cyfrowych kopii Ciebie. Mogą udawać, że są tobą, aby uzyskać dostęp do twojego konta online i dodatkowych poufnych informacji, wyrządzając jeszcze więcej szkód.

W ten dzień prywatności danych możesz przejąć na własność swoją cyfrową tożsamość dzięki Bitdefender Digital Identity Protection, dzięki czemu możesz kontrolować swoją reputację online i zapobiegać naruszeniom Twojej prywatności. Dedykowane narzędzie do ochrony tożsamości pomaga oceniać zagrożenia prywatności i być na bieżąco z naruszeniami danych dzięki całodobowemu monitorowaniu w czasie rzeczywistym. Możesz nawet wykryć potencjalnych podszywaczy w mediach społecznościowych, którzy mogą zrujnować Twoją reputację online, szkodząc obserwującym Cię w mediach społecznościowych lub członkom rodziny.

Wybierz wielokrotnie nagradzaną ochronę

Istnieje wiele sposobów ochrony prywatności w Internecie, czy to poprzez ograniczenie ilości informacji, które chętnie udostępniasz, zaostrzenie ustawień prywatności, przestrzeganie zasad higieny cybernetycznej czy zachowanie czujności.

Jednak nic nie przebije żelaznego rozwiązania zabezpieczającego, jeśli chodzi o ochronę urządzeń i danych przed zagrożeniami cyfrowymi. Rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender zostały zaprojektowane z myślą o prywatności i bezpieczeństwie, aby zapewnić, że Twoje najbardziej wrażliwe informacje są bezpieczne przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami elektronicznymi, w tym atakami ransomware, trojanami, phishingiem i oprogramowaniem szpiegującym. Dodatkowo, funkcja Ochrona kamery internetowej Bitdefender identyfikuje przypadki niewłaściwego użycia kamery lub mikrofonu komputera, chroniąc Cię przed hakerami i cyberstalkerami próbującymi naruszyć Twoją prywatność.


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy