Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlog

Jaki kupić antywirus?

Redaktor

12 października 2021

Gdzie kupić antywirus? To pytanie coraz częściej zadają sobie użytkownicy smartfonów, tabletów czy smartfonów. Całe szczęście, że rośnie świadomość użytkowników. Coraz częściej mówi się o atakach na te urządzenia. Jest to coraz bardziej intratny interes dla hakerów. Przynosi ogromne korzyści finansowe. Współczesne urządzenia to kopalnia danych, które są przez cyberprzestępców odpowiednio wykorzystywane. Każdy użytkownik laptopa albo smartfona powinien w dzisiejszych czasach zaopatrzyć się w antywirusa. Urządzenia, z których korzystamy na co dzień, bardzo ułatwiają nam życie ale jednocześnie stanowią zagrożenie dla naszych danych. Coraz więcej czynności możemy wykonać za pomocą laptopa albo smartfona. Robimy zakupy, dokonujemy przelewów bankowych, kontaktujemy się z naszymi znajomymi a od niedawna również pracujemy zdalnie. Im więcej czynności wykonujemy za pomocą tych urządzeń, tym bardziej poszerzamy pole rażenia dla hakerów.

Jakie zagrożenia czyhają w internecie?

Najnowsze badania donoszą, że codziennie jesteśmy narażeni na ataki hakerskie kilkadziesiąt razy. Przybierają one przeróżne formy. Są niewykrywalne przez zwykłego użytkownika. Ich zasięg rażenia jest ogromny. Na początku żaden z użytkowników nie jest w stanie zauważyć w swoim telefonie obecności wirusa czy innego złośliwego oprogramowania. Dopiero efekty ich działań są przez nas zauważalne. Ale wtedy jest już za późno na ochronę naszych danych. Skutkuje to kradzieżą poufnych danych czy prywatnych informacji. Niekiedy ataki mogą przybierać bardziej drastyczną formę, która polega na zmianie ustawień konfiguracyjnych naszego systemu i złamaniu wszelkich zabezpieczeń. Żaden użytkownik- nawet najbardziej doświadczony informatyk, nie jest w stanie samodzielnie zabezpieczyć swojego urządzenia przed potencjalnym atakiem cyberprzestępców. Jedyną, jak dotąd znaną formą jest zainstalowanie odpowiedniego antywirusa.

Antywirus płatny czy darmowy?

Oczywiście nie każdy bezpłatny antywirus jest zły i nie każdy płatny jest skuteczny. Wszystko zależy od tego, jakie dane ma chronić, jaki rodzaj pracy wykonujemy i na jaki antywirus się zdecydowaliśmy. Obecnie rynek branży IT obfituje w różnego rodzaju oprogramowania antywirusowe. Możemy je podzielić na płatne i darmowe. Oba rodzaje mają zalety, oba posiadają wady. Firmy produkujące tzw. markowe antywirusy proponują swoim klientom wersje bezpłatne i Premium. Te pierwsze są w stanie poradzić sobie z zagrożeniami ale, niestety nie podlegają aktualizacjom. Może to skutkować poważnymi konsekwencjami dla użytkowników, ponieważ antywirus, które nie jest aktualizowany, nie może odeprzeć ataków nowo powstałych wirusów. Nie zna ich, zatem nie może zapobiec ich działaniom. Te darmowe nie posiadają też rozbudowanych narzędzi do walki z wirusami – z reguły są uproszczoną wersją opcji Premium. Podczas dokonywania wyboru między antywirusem darmowym a płatnym musimy mieć świadomość, że te drugie wyposażone są w innowacyjne moduły i zabezpieczenia. Chronią pamięć komputera, eliminują potencjalne zagrożenia i zapewniają całkowitą ochronę urządzenia i prywatność użytkownika.

Jaki kupić antywirus?

Każdy antywirus dedykowany jest innemu urządzeniu i systemowi operacyjnemu. Sprawdźmy, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, porównajmy ceny u różnych dostawców, nie szukajmy zamienników. Nie wybierajmy tzw. okazji. Korzyść, jaką widzimy podczas zakupu taniego antywirusa, jest tylko pozorna. Czy warto połakomić się na coś, co może w efekcie wywołać więcej szkody niż pożytku? Branża IT jest mocno rozwinięta. Powstaje coraz więcej rozwiązań antywirusowych- gorszych bądź lepszych, ale równolegle tworzone są oprogramowania, które same w sobie nie są ochroną antywirusową. Często są to oprogramowania szpiegujące. Antywirus to nie jest produkt, który – jeśli nam się nie spodoba – możemy wyrzucić „i po krzyku”. Jedyną stratą byłyby poniesione na ten cel wydatki. Zainstalowanie fałszywego antywirusa może być dla użytkownika druzgocące. Nie dość, że możemy stracić cenne dla nas dane: loginy, hasła, to jeszcze możemy do naszego systemu operacyjnego wpuścić intruza, który znajdzie dostęp do naszych kont bankowych, portali społecznościowych. Za pomocą oprogramowania szpiegującego będzie kontrolował nasz ruch sieciowy.

Płatny antywirus

Zadaniem antywirusa jest odpieranie ataków wirusów, trojanów i innego rodzaju złośliwego oprogramowania. Do jego obowiązków należy również ochrona systemu rozbudowanymi i uaktualnianymi narzędziami. Płatny antywirus to zaawansowana propozycja, która optymalnie chroni dane zgromadzone na naszym komputerze. Jest bogaty w:

Skaner stron internetowych

Jest to funkcja niezwykle przydatna. Skanuje strony w poszukiwaniu tych niebezpiecznych. Dzięki temu użytkownik może bezpiecznie korzystać z internetu bez obawy, że natrafi na fałszywą.

Firewall

Najnowsza ochrona zaprogramowana do zapobieganiu zagrożeniom. Dzięki regularnym aktualizacjom, jakim jest poddawany antywirus, stanowi zaporę przed najbardziej wyrafinowanymi zagrożeniami.

Kontrola rodzicielska

Niezastąpiona narzędzie, które pomaga nam chronić nasze dzieci. Pozwala na założenie blokady i wybranie stron WWW, z których może korzystać nasze dziecko. W dobie nauki zdalnej bardzo pomaga w kontroli. Przy niekontrolowanym przez nas dostępie do komputera podczas nauki zdalnej stanowi dla nas – rodziców nieocenioną pomoc.

VPN

Narzędzie, która pozwala nam- użytkownikom być anonimowym. Niektóre bezpłatne wersje posiadają tę funkcję, ale niestety o ograniczonej pojemności. Dopiero wersja Premium pozwala użytkownikowi na nieograniczone, anonimowe serfowanie po sieci.

Skaner podatności

Płatny antywirus podlega regularnym aktualizacjom, co pozwala mu na dopasowanie narzędzi do walki z najgroźniejszymi wirusami.

Ochrona prywatności

Dzięki tej funkcji skutecznie blokowany jest dostęp programów szpiegujących do naszych danych i stron, które odwiedzamy.

Programy antywirusowe a RODO

Właścicieli małych i dużych firm nie trzeba przekonywać do zakupu antywirusa. Zdają sobie oni bowiem sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na dane firmy i informacje o klientach. Brak odpowiedniego antywirusa może spowodować utratę olbrzymich pieniędzy i doprowadzić do bankructwa. Często użytkownik prywatny nadal zastanawia się, czy zakupić antywirus. Co siódmy ankietowany użytkownik smartfona czy tabletu nadal twierdzi, że antywirus nie jest mu do niczego potrzebny. Sam przecież może chronić swoje dane. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego pliki bądź zdjęcia w niekontrolowany sposób mogą trafić do sieci. Ostatnio coraz częściej pracujemy zdalnie. Posiadamy w swoich komputerach pliki, które, jeśli nie ochronimy odpowiednio, mogą nie podlegać ochronie, jaką narzucają na nas zasady RODO.

Bitdefender Internet Security 2021

Bardzo dobry antywirus, który skutecznie chroni przed najgroźniejszymi atakami pochodzącymi z internetu.

 • Odpieranie zagrożeń z sieci

 • Rozbudowana ochrona przeciw Ransomware

 • Anty-Phishing

 • Anti-Fraud

 • Natychmiastowy tryb ratunkowy

 • Kompleksowa ochrona danych w czasie rzeczywistym

 • Błyskawiczne skanowanie systemu

 • Ochrona bankowości internetowej

 • Bezbłędne skanowanie luk

 • Funkcja Asystenta Rodzica

 • Skuteczna zapora sieciowa

Bitdefender Antywirus Plus 2021

Jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń przeciwko wirusom i innym rodzajom szkodliwego oprogramowania.

Ochrona danych w czasie rzeczywistym

Skuteczne zapobieganie atakom online

Wielowarstwowa ochrona przeciwko Ransomware

Rozbudowana ochrona przed zagrożeniami

Funkcja autopilota

Tryb gry, pracy i filmu

Bezpieczna bankowość online

Ochrona sieci społecznościowych

Menedżer haseł

Bitdefender Total Security 2021

Idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy posiadają urządzenia z różnymi systemami operacyjnymi.

Podsumowanie:

W artykule przedstawiliśmy zalety płatnych i bezpłatnych programów antywirusowych. Udowodniliśmy, że jedne i drugie posiadają narzędzia do ochrony urządzeń i zabezpieczenia naszych danych. Nie kwestionujemy możliwości zainstalowania na wybranym urządzeniu bezpłatnego antywirusa. Lepszy jest bowiem antywirus o podstawowych narzędziach do ochrony niż żaden. Zachęcamy jednak do zakupu płatnego antywirusa. Posiada dodatkowe narzędzia, które prawie w stu procentach zabezpieczą nasze dane. Płatny antywirus jest regularnie aktualizowany. Zatem posiada najnowsze zabezpieczenia przed najgroźniejszymi antywirusami. Poza tym posiada prawie każdy z nich posiada pakiet VPN, który pozwoli zachować naszą anonimowość w sieci.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy