Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Zagrożenia Internetowe

Jakie są zagrożenia na Androidzie

Veronika H

17 sierpnia 2022

Jeśli chodzi o wektory ataków na platformie Android, dominuje spam i niezaufane adresy URL. Atakujący w przeważającej mierze preferują je, ponieważ są łatwe do wdrożenia i wygenerowania.

Wiadomość-e-mail

Do czego służy Scam Alert

Jedną z najnowszych funkcji Bitdefender Mobile Security jest Scam Alert, który pozwala rozwiązaniu bezpieczeństwa przechwytywać zagrożenia na długo przed tym, zanim staną się problemem. Oprócz blokowania złośliwych linków w wiadomościach SMS, może również wykrywać złe linki w powiadomieniach ze wszystkich aplikacji (innych aplikacji do przesyłania wiadomości, klientów poczty e-mail i innych).

Scam Alert oferuje jasne okno na krajobraz zagrożeń dla Androida i pokazuje nam, jak jest on faktycznie ukształtowany, jakie są zagrożenia i skąd pochodzą. Chociaż prawdą jest, że spam może czasami być po prostu irytujący, może również ukrywać bardziej niebezpieczne zagrożenia.

Część niebezpieczeństwa

Ostrzeżenie o oszustwie danych zapewnia tylko wycinek tego, co dzieje się w świecie online, jego choć znaczną część. Nie wszystkie linki są widoczne w powiadomieniach, ale w tym miejscu pojawia się rozwiązanie bezpieczeństwa i blokuje połączenie na poziomie przeglądarki.

Definicja spamu rośnie z dnia na dzień, ale mamy dobre pojęcie o tym, co to jest: niechciane wiadomości, czasami zawierające linki do produktów lub oszukańcze kampanie. Definicja niezaufanych adresów URL jest nieco bardziej mętna. Gdy link pochodzi z zaatakowanej domeny lub ma jakiekolwiek oznaki, że może nie być w górę (na przykład bez linku HTTPS), jest po prostu klasyfikowany jako niezaufany. Lepiej jest uznać je domyślnie za niezaufane jako zasady bezpieczeństwa.

Statystyka

Po spamie i niewiarygodnych adresach URL trzecia kategoria, z prawie 10 procentami, składa się ze złośliwego oprogramowania. Oznacza to, że spośród wszystkich milionów przechwyconych złośliwych wiadomości SMS i powiadomień, 10 procent zawierało złośliwe oprogramowanie lub łączyło się bezpośrednio ze złośliwym oprogramowaniem. To znaczna liczba, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że platforma Android obejmuje około 70% globalnego rynku.

Scam Alert to bezpłatna funkcja w Bitdefender Mobile Security, która wykrywa ataki oparte na łączach dostarczane za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości i powiadomień oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się poprzez udostępnianie.

Aby uzyskać więcej danych na temat zagrożeń, z którymi użytkownicy systemów Android, Windows, iOS i macOS spotykają się każdego dnia, możesz również zapoznać się z naszym kompleksowym raportem 2021 Consumer Threat Landscape Report.

Zapewnij bezpieczeństwo swoich urządzeń mobilnych

Bitdefender Internet Security
Bitdefender Mobile Security


Autor


Veronika H

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy