Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Jeden na sześciu Amerykanów zapisuje swój PIN na kartce.

Kuba / is8.pl

22 października 2015

Według badań przeprowadzonych przez ProtectMyID (firmy dostarczające kompleksowe usługi wykrywania kradzieży i ochrony przed oszustwami) około 15% amerykańskich konsumentów ciągle zapisuje swoje hasła i kody PIN na kartce w portfelu, w telefonie lub komputerze.

Prawie połowa respondentów podejmuje kolejne kroki bezpieczeństwa, aby zapobiec kradzieży tożsamości, ale badania pokazują, że często są to najprostsze czynności zmierzające do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

źródło: Flickr

Ponad 50% nie sprawdza ikony kłódki, która oznacza, ze strona jest bezpieczna i wykorzystuje połączenie HTTPS. Ta sama grupa nie zabezpiecza hasłem swoich smartfonów. Około 55% ankietowanych nie zamyka przeglądarki internetowej po zakończeniu korzystania z konta bankowego online, aby zapobiec atakom.

Prawie 70% respondentów stwierdziło, ze martwi się o bezpieczeństwo swoich kont online podczas korzystania z publicznej sieci WiFi. Trzy czwarte ankietowanych obawia się kradzieży tożsamości przy używaniu witryn bankowych, a dwie trzecie obawia się tego także przy zakupach online.

Ich obawy potwierdzają specjaliści bezpieczeństwa, którzy szacują, że w ciągu 12 miesięcy naruszenia płatności mobilnych się zwiększą. Według ankiety tylko 23% specjalistów bezpieczeństwa uważa, że płatności mobilne skutecznie chronią dane osobowe.

Prawie połowa (47%) twierdzi, że płatności mobilne są bezpieczne, a 89% uważa, że gotówka to najbezpieczniejsza metoda płatności, ale tylko 9% woli jej używać. Według ankietowanych najbardziej skutecznym sposobem, by zabezpieczyć płatności mobilnych jest użycie dwuskładnikowego uwierzytelniania (66%), a następnie krótkoterminowy kod uwierzytelniający (18%).


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy