Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Kiepski tydzień dla cyberprzestępców w Wielkiej Brytanii

Kuba / is8.pl

12 marca 2015

Sekretariat

Aresztowań dokonywano w 26 odrębnych operacjach, które miały miejsce na terenie całej Wielkiej Brytanii. Głównymi zarzutami, pod którymi dokonywano aresztowań były powiązania w związku z atakami typu Ddos, oszustwami internetowymi, phishingiem, kradzieżą własności intelektualnej i złośliwym oprogramowaniem.  

Aresztowania Cyberprzestępców

Wśród aresztowanych znajduje się również 22-letni mężczyzna podejrzany o udział w zorganizowanym w 2012 roku włamaniu kierowanym przez „D3DDs Company”, w czasie, którego dokonano kradzieży 400 000 adresów mailowych i haseł użytkowników serwisu Yahoo.  

Inny 23-letni mężczyzna z Sutton Coldfield podejrzany jest o włamanie się do komputerów Departamentu Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2014 roku oraz kradzież danych z globalnego systemu komunikacyjnego Enhanced Mobile Satellite Services. Podczas tego ataku skradziono informacje o 800 osobach – zawierające imiona i nazwiska, stanowiska, adresy mailowe oraz numery telefonów – wraz z informacjami na temat około 34 400 urządzeń.  

Ciąg dalszy ataków cyberprzestępców w Wielkiej Brytanii

Podążając za informacjami o atakach, na PasteBin (aplikacja internetowa, umożliwiająca wklejanie tekstu i udostępnienie go innym po podaniu odpowiedniego linku) została opublikowana wiadomość do osławionej grupy hackerów LizardSquad o następującej treści:  

“Uderzamy w was Jaszczury, LizardSquad wasz czas dobiega końca. Odnajdziemy wasze bazy, kontrolujemy satelity. Pociski opadną na tych, którzy dzierżą z wami sojusz, uważajcie na głowy. ** T-47:59:59 czasu do wystrzału. Jesteśmy jednym, jest nas wielu, skradamy się w cieniu, jesteśmy wszędzie i nigdzie. Żyjący swobodnie, trudni do zwalczenia! DoD, DISA EMSS: Enhanced Mobile Satellite Services nie jest wszystkim, co Departament Obrony Narodowej ma do powiedzenia w temacie obronności.”  

3 marca 2015 roku, aresztowano 22-letniego mężczyznę podejrzanego o tworzenie i dystrybucję złośliwego oprogramowania. Podejrzany twórca oprogramowania typu malware został zatrzymany przez członków NCA w swoim własnym domu w Aldbourne, Marlborough we wczesnych godzinach porannych.  

Pewnie nie zdziwi również nikogo fakt, iż podejrzany miał założony kaptur podczas wyprowadzania go przez policję.  

Bitdefender Home dla Ciebie

Zwiększ swoją ochronę

W kolejną osobą aresztowaną przez policję był 33 letni mężczyzna z Barry, podejrzany o uruchamianie ataków DDoS na konkurencyjną firmę.  

Jednakże największym sukcesem jednostki specjalnej policji FALCON była akcja z minionego tygodnia, w której zatrzymano 25 podejrzanych osób z okolic Londynu i Essex, którzy za pomocą sieci trudnili się kradzieżami, praniem brudnych pieniędzy oraz oszustwami.  

Andy Archibald, zastępca naczelnika NCA (jednostki do walki z cyberprzestępczością), ostrzegł łamiących prawo w Internecie, by mieli na uwadze, iż nie są w stanie pozostać dla władz całkowicie anonimowi:  

„Kryminaliści muszą zdać sobie spraw, iż popełnianie przestępstwa w sieci nie czyni ich anonimowymi dla wymiaru sprawiedliwości. Stale pracujemy nad tropieniem i wyłapywaniem tych, którzy chcą wykorzystywać komputery do celów przestępczych, a także zaburzyć porządek sieci technicznych oraz osób wspierających międzynarodową przestępczość w sieci.”  

Narodowa Agencja Walki z Przestępczością odnośnie cyberprzestępców w Wielkiej Brytanii

Narodowa Agencja Walki z Przestępczością przesłała poprzez Twittera formalne ostrzeżenie do wszystkich, którzy mogą być zamieszani w przestępczość internetową:  

„To dopiero początek. Gdziekolwiek #CyberPrzestepcy się ukryją, będziemy współpracowali z branżą przemysłową i międzynarodowymi jednostkami gończymi by sprowadzić sprawiedliwość.”  

Nie powinniśmy jednak trwać w przekonaniu, że duża fala aresztowań powoduje, że Internet staje się bezpiecznym miejscem. Możemy mieć jedynie nadzieję, że po takich akcjach przestępcy internetowi jeszcze raz przemyślą swoje poczynania i zrozumieją, że reperkusje mogą mieć poważne skutki.  

Więcej szczegółów na temat aresztowań można znaleźć na: NCA’s website.  

Uważamy, że coraz nowsze formy zagrożeń płynące z sieci niosą za sobą konieczność stosowania jeszcze bardziej nowoczesnych i dopracowanych rozwiązań bezpieczeństwa. Aby uniknąć tych zmartwień warto pomyśleć o jutrze i pomyśleć o zakupie odpowiedniego oprogramowania. Zaoszczędź sobie stresu, kup Bitdefendera już dziś i zrelaksuj się wiedząc, że nie możesz posiadać lepszej ochrony.  


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy