Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlogCiekawostkiPhishingRansomwareWirusyWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Konta najlepszych graczy FIFA 22 zaatakowane podczas fali hakerskiej

Damian S

13 stycznia 2022

Seria gier FIFA, z której korzystają miliony graczy na całym świecie, nie polega już tylko na łamaniu kontrolerów i napadach złości. Dla niektórych to także włamywanie się na konta. W ciągu ostatnich kilku tygodni kilku znanych graczy, streamerów i handlowców FIFA 22 ujawniło się na Twitterze, mówiąc, że ich konta EA zostały przejęte i stracili kontrolę nad swoimi klubami FIFA 22 Ultimate Team.

Gracz przy monitorze

Gracze tacy jak Bateson87, NickRTFM, Trymacs, TisiSchubecH, FUT FG, FUT Donkey, JoaoSeleiro, narcoinsfc i lNoahHDl twierdzą, że hakerzy wykorzystują tabelę wyników gry do identyfikowania najlepszych graczy, a następnie wykorzystują system obsługi klienta EA, aby twierdzić, że to ich konto. Chociaż takie działania zwykle wymagają dodatkowego uwierzytelnienia, w niektórych przypadkach najwyraźniej omijano je, umożliwiając przejęcie kont.

EA Sports poinformowało, że bada raporty i w międzyczasie radzi wszystkim graczom, aby aktywowali uwierzytelnianie wieloskładnikowe w celu ochrony swoich kont.

E-sport przyciąga oszustów

Chociaż utrata danych gry może nie wydawać się tak poważna, z pewnością jest to utrata danych osobowych i pieniędzy przez hakerów – większość ofiar twierdzi, że zainwestowała tysiące dolarów w swoje zespoły i straciła wszystko, ponieważ sprawcy sprzedawali lub wymieniali wszystko, co mogli znaleźć.

Oprócz swojego kultowego statusu, seria FIFA to także ogromny biznes, z ponad 25 milionami graczy na całym świecie i 1,6 miliarda dolarów przychodu z gier. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat uniwersum FIFA przekształciło się również w dobrze prosperujący rynek mikrotransakcji, obejmujący wszystko, od graczy, po spersonalizowane stroje, stadiony, monety i awanse. W 2021 r. EA Sports odnotowało 4 miliardy dolarów tylko z transakcji w grze, przy czym przeciętni gracze wydawali do 500 dolarów, aby poprawić swoje wrażenia z gry, a profesjonalni gracze upuszczali dziesiątki tysięcy dolarów.

Jednak tak duże sumy pieniędzy przyciągają również przestępców. Na przykład w 2016 r. FBI rozprawiło się z grupą hakerów, którzy „wydobyli” serwery Electronic Arts, aby nieuczciwie zarobić sobie więcej monet FIFA, które następnie sprzedali witrynom czarnorynkowym w Europie i Chinach, gdzie mogli zostać ponownie -sprzedawane graczom za prawdziwe pieniądze.

W 2021 r. EA Sports również doznało naruszenia danych, które doprowadziło do kradzieży kodu gry FIFA21, ale żadne dane gracza nie zostały naruszone.

Graj fair, graj bezpiecznie

Naruszenia danych nie są czymś, co możesz kontrolować jako gracz, ale możesz podjąć pewne kroki, aby chronić swoje konto:

· Używaj silnego, unikalnego hasła, najlepiej losowo generowanego i przechowywanego za pomocą menedżera haseł

· Aktywuj uwierzytelnianie wieloskładnikowe

· Nie podawaj nikomu swojego hasła ani danych osobowych

· Używaj wirtualnych lub jednorazowych kart do zakupów w grze

· Do rejestracji gier używaj adresu e-mail nagrywarki

· Strzeż się ataków phishingowych i socjotechniki

· Okresowo aktualizuj system operacyjny i oprogramowanie

· Korzystaj z niezawodnej sieci VPN, aby ukryć swój adres IP, zaszyfrować ruch i zachować anonimowość

Pozwól nam polepszyć Twoje bezpieczeństwo

Oferta Bitdefender dla domu

Blog informacyjny Marken


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy