Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

29 sierpnia 2019

Samochód bezkluczykowy jest wygodny i do pewnego stopnia bardziej bezpieczny. Ochrona przed złodziejami samochodów zależy jednak od środków ostrożności, które podejmiesz, aby udaremnić relay attacks, które są bardzo popularne w Europie.

Tesla model S z Austriacką tablicą rejestracją stojąca na parkingu

Wcześniej, w tym miesiącu, wideo z kradzieży w Londynie osiągnęło niemal status virala, pokazując, że złodzieje uciekają z Teslą Model S w mniej niż 30 sekund od podjazdu domu. Inteligentny dzwonek do drzwi nagrał wyczyn. Właściciel pożyczył Model S, ponieważ jego był w sklepie. Powiedział mediom, że jest zdumiony, że złodzieje samochodów potrafią działać tak szybko. W niecałe pół minuty sprawcy odblokowali pojazd i odjechali. Użyli przekaźnika, który przechwycił sygnał z pilota w domu i wzmocnił go, aby dotrzeć do samochodu, który odblokował się i pozwolił na uruchomienie silnika.

Ataki Relay są demonstrowane od 2011 roku, a urządzenie można zbudować za jedyne 11 USD. Zasięg poprawił się – niektóre z najtańszych obejmują nawet 50 metrów. Posiadanie przekaźnika sygnału nie jest przestępstwem, więc właściciele muszą udaremnić kradzież samochodu. Tesla jest jednym z najtrudniejszych do kradzieży samochodów, ze względu na system śledzenia, który jest włączony przez cały czas. Do tej pory odzyskano 112 ze 115 Tesli skradzionych w USA. Nadal jednak stanowią atrakcyjne cele i przyczynia się do tego ich podatność na ataki typu przekaźnik.

Istnieją skuteczne sposoby, aby zabezpieczyć swoją Teslę przed złodziejami: w serii aktualizacji bezprzewodowych 2018 r. producent samochodów wprowadził ustawienie „PIN do kierowania”, które pozwala wprowadzić 4-cyfrowy kod do komputera samochodu, który blokuje każdemu odblokowanie lub uruchomienie w inny sposób. Za każdym razem, gdy parkujesz, po prostu włącz funkcję „PIN to drive” na pilocie.

Metodą, która działa w przypadku każdego samochodu bezkluczykowego, jest owinięcie pilota w aluminium, aby utrudnić lub uniemożliwić złapanie sygnału za pomocą przekaźnika. Dostępne opcje obejmują używanie pustych puszek po napojach lub nawet kuchennej folii aluminiowej, a także bardziej fantazyjne woreczki Faraday, które można kupić online. Niektóre osoby używają nawet lodówek do przechowywania pilotów.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy