Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Kradzież Tesli przez Relay Attack imponujący, ale całkowicie niemożliwy do wykonania wyczyn

Jakub T.

29 sierpnia 2019

Samochód bezkluczykowy jest wygodny i do pewnego stopnia bardziej bezpieczny. Ochrona przed złodziejami samochodów zależy jednak od środków ostrożności, które podejmiesz, aby udaremnić relay attacks, które są bardzo popularne w Europie.

Tesla model S z Austriacką tablicą rejestracją stojąca na parkingu

Wcześniej, w tym miesiącu, wideo z kradzieży w Londynie osiągnęło niemal status virala, pokazując, że złodzieje uciekają z Teslą Model S w mniej niż 30 sekund od podjazdu domu. Inteligentny dzwonek do drzwi nagrał wyczyn. Właściciel pożyczył Model S, ponieważ jego był w sklepie. Powiedział mediom, że jest zdumiony, że złodzieje samochodów potrafią działać tak szybko. W niecałe pół minuty sprawcy odblokowali pojazd i odjechali. Użyli przekaźnika, który przechwycił sygnał z pilota w domu i wzmocnił go, aby dotrzeć do samochodu, który odblokował się i pozwolił na uruchomienie silnika.

Ataki Relay są demonstrowane od 2011 roku, a urządzenie można zbudować za jedyne 11 USD. Zasięg poprawił się – niektóre z najtańszych obejmują nawet 50 metrów. Posiadanie przekaźnika sygnału nie jest przestępstwem, więc właściciele muszą udaremnić kradzież samochodu. Tesla jest jednym z najtrudniejszych do kradzieży samochodów, ze względu na system śledzenia, który jest włączony przez cały czas. Do tej pory odzyskano 112 ze 115 Tesli skradzionych w USA. Nadal jednak stanowią atrakcyjne cele i przyczynia się do tego ich podatność na ataki typu przekaźnik.

Istnieją skuteczne sposoby, aby zabezpieczyć swoją Teslę przed złodziejami: w serii aktualizacji bezprzewodowych 2018 r. producent samochodów wprowadził ustawienie „PIN do kierowania”, które pozwala wprowadzić 4-cyfrowy kod do komputera samochodu, który blokuje każdemu odblokowanie lub uruchomienie w inny sposób. Za każdym razem, gdy parkujesz, po prostu włącz funkcję „PIN to drive” na pilocie.

Metodą, która działa w przypadku każdego samochodu bezkluczykowego, jest owinięcie pilota w aluminium, aby utrudnić lub uniemożliwić złapanie sygnału za pomocą przekaźnika. Dostępne opcje obejmują używanie pustych puszek po napojach lub nawet kuchennej folii aluminiowej, a także bardziej fantazyjne woreczki Faraday, które można kupić online. Niektóre osoby używają nawet lodówek do przechowywania pilotów.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy