Lufthansa ostrzega klientów przed phishingiem

Lufthansa, największe linie lotnicze w Europie, ostrzega latających przed e-mailami z próbami phishingu, które zawierają fałszywe linki do stron, gdzie klienci są proszeni o wprowadzenie danych dostępu do skrzynki e-mail, konta bankowego, kont członkowskich programów partnerskich Lufthansa i innych.

Żądanie danych jest często poparte informacją o wdrożeniu nowych środków bezpieczeństwa.” Ostrzega Lufthansa. „W rzeczywistości jednak, wiadomość służy wyłudzeniu danych. Treść i załączniki wiadomości phishingowej często zawierają linki, lub pliki, które wyglądają podobnie do dobrze znanego wizerunku marki.”

Dane osobowe i hasła są narażone na ryzyko utraty, gdy użytkownicy wprowadzają dane dostępowe w nieznanych miejscach. Przewoźnik twierdzi, że nadawca wiadomości phishingowej przekierowuje użytkowników na nieznaną stronę internetową i może odczytywać oraz używać danych wpisywanych przez użytkowników.

Lufthansa nakłania użytkowników do tego, by usuwali wiadomości bez ich otwierania i nigdy nie klikali w jakiekolwiek linki i niesprawdzone załączniki. Firma zaleca zmianę haseł do kont członkowskich, tak jak w przypadku infekcji przez złośliwe oprogramowanie.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security 2021 zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Administratorzy Miles & More (program lojalnościowy, w którym można gromadzić mile za podróże wszystkimi liniami lotniczymi sojuszu Star Alliance i wymieniać je na cenne nagrody) wysyłają powiadomienia, że nigdy nie proszą turystów, aby wprowadzali swój identyfikator użytkownika, PIN lub szczegółowe dane dostępowe do skrzynki e-mail. Ofiary powinny skontaktować się z Lufthansą, a ich rachunki w razie potrzeby mogą zostać zawieszone.

Program lojalnościowy Miles & More jest wiodącym, tego typem programem w Europie, który ma ponad 20 milionów użytkowników, z czego prawie 1/3 w Niemczech. Codziennie do programu dołącza średnio do 5000 członków.

Jak uniknąć oszustw?

  • Bądź sceptycznie nastawiony do rozmów telefonicznych lub e-maili z fałszywymi bonami lub bardzo tanimi biletami lotniczymi. Zazwyczaj przy składaniu rezerwacji oszuści przekierowują użytkowników do fałszywych stron internetowych.
  • Zaktualizuj oprogramowanie antywirusowe i inne ważne programy przed podróżą. Pozwoli to chronić komputer przed fałszywymi wiadomościami i wyskakującymi reklamami.
  • Bądź wyjątkowo ostrożny, po dokonaniu rezerwacji biletów online lub wykonaniu transakcji bankowych. Używaj tylko bezpiecznych stron internetowych, jeśli do wpisania masz poufne dane, takie jak hasła lub konta bankowe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments