Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlogPhishingWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Marken jednym z uczestników konferencji charytatywnej „Bezpieczeństwo w Twoich rękach”

Damian S

4 listopada 2022

Firma Marken, która jest głównym dystrybutorem produktów Bitdefender, była jednym z uczestników konferencji charytatywnej „Bezpieczeństwo w Twoich rękach” zorganizowanym przez Fundację Lubię To. Bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach ma wiele twarzy, jedną z nich jest cyberbezpieczeństwo.

Widok podczas wydarzenia

Głównym celem naszej firmy jest poszerzanie świadomości jak ważnym staje się zadbanie o Siebie w cyberprzestrzeni oraz o Swoje oszczędności i wszelkie dane ulokowane w sieci, czy na urządzeniach.

Wypowiedź specjalistów

Opowiadaliśmy o motywach jakimi kierują się cyberprzestępcy oraz o rodzajach ataków przeprowadzanych takich jak ransomware, phising czy choćby ataki skryptowe.

Nasz inżynier przedstawiał również wyniki udanych infekcji urządzeń, a także ich odzwierciedlenie nawet na portalach społecznościowych, pokazując, że nie tylko my jesteśmy zagrożeni, ale będąc ofiarą, zagrażamy również naszym bliskim i osobom, które mają z nami jakikolwiek kontakt.

Skupiliśmy się również na modułach, które zapobiegają poszczególnym zagrożeniom, zawartych w naszych produktach Bitdefender GravityZone zawierające najnowsze zaawansowane rozwiązania EDR oraz XDR.

Świadomość jest najważniejsza

Żadna jednak zautomatyzowana ochrona, nie powstrzyma pewnych błędów ludzkich, dlatego tak ważnym jest aby mieć świadomość jak się poruszać w Internecie i jak zadbać o Swoje urządzenie. Choćby podstawą jest posiadanie zawsze zaktualizowanego systemu operacyjnego oraz wspieranego przez producenta. Posiadanie kopii danych jest również niezmiernie ważne, tworzenie odpowiednich haseł, a także korzystanie z password managerów i wiele innych sposobów, solidnie podnoszących poziom Twojego bezpieczeństwa.

Poznaj zagrożenia i poczuj się bezpieczniej

Bądź na bieżąco razem z nami i sprawdzaj regularnie

Blog o cyberbezpieczeństwie

Webinary online


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy