Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Aktualności

Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7 w styczniu?

Jakub T.

13 grudnia 2019

Microsoft twierdzi, że nie planuje dostarczać aktualizacji zabezpieczeń dla komponentu Microsoft Security Essentials zintegrowanego z Windows 7 po tym, jak system operacyjny dobiegnie końca w ciągu nieco ponad pięciu tygodni.

Okres eksploatacji systemu Windows 7 zakończy się 14 stycznia 2020 r., 
a aktualizacje zabezpieczeń systemu operacyjnego przestaną pojawiać się. Microsoft Security Essentials to składnik antywirusowy domyślnie implementowany w systemie Windows 7, ale zostanie on porzucony wraz ze wszystkim innymi narzędziami.

Firma usilnie stara się nakłonić ludzi do uaktualnienia do systemu Windows 10. Użytkownicy systemu Windows 7 wkrótce znów zostaną zalani wyskakującymi okienkami, które mają za zadanie wywrzeć na nich nacisk, aby porzucili stary system operacyjny i przenieśli się do nowego ekosystemu.

„Twój komputer z systemem Windows 7 nie będzie chroniony przez MSE po 
14 stycznia 2020 r. MSE jest unikalny dla systemu Windows 7 i korzysta z tych samych dat cyklu pomocy technicznej”, mówi Microsoft w FAQ.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Jest mała luka, ale zwykli użytkownicy z tego nie skorzystają:

„Definicja SCEP i aktualizacje silnika będą kontynuowane dla systemu Windows 7 bez względu na status ESU, zgodnie z odpowiednimi zasadami cyklu życia dla wymienionych wersji SCEP”, mówi firma. „Wszystkie obsługiwane wersje SCEP oferują aktualizacje antyszpiegowskie i antywirusowe w wersji 4.10.209. SCEP Current Branch będzie jedynym produktem EndPoint Protection, który będzie oferował aktualizacje AV (do stycznia 2023 r.) Po zakończeniu wsparcia wersji 2012 w lipcu 2022 r. ”

Udział w rynku Windows 7 szacuje się na 25 do 30%, co oznacza, że ogromna liczba komputerów wciąż działa na systemie operacyjnym, który niedługo będzie „martwym”. Zawieszenie aktualizacji Microsoft Security Essentials dotknie miliony ludzi, więc możliwe jest, że Microsoft przedłuży wsparcie nieco dłużej.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy