Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogNowości - nagrody

Nagroda Outstanding Product dla Bitdefendera

Szymon Czudowski

20 maja 2021

Nagroda Outstanding Product dla Bitdefender

Firma Bitdefender otrzymała nagrodę Outstanding Product za 2020 rok od laboratorium AV-Comparatives

Ceremonia wręczenia nagród za 2020 rok miała na celu uhonorowanie dostawców, których produkty dobrze radziły sobie z ciągle pojawiającymi się zagrożeniami, co spowodowało, że nawet w tym trudnym okresie internet pozostał jednak bezpieczny. W uroczystości wzięło udział ponad 100 uczestników, chociaż z oczywistych powodów odbyła się ona wirtualnie.

Podobnie jak w poprzednich latach, główne nagrody zostały przyznane najlepszym produktom bezpieczeństwa (dla systemu operacyjnego Windows) po licznych sprawdzianach zwanych Consumer Main Test Series. Oznacza to przeprowadzenie rozmaitych wymagających badań obejmujących różnorodne scenariusze ochrony.

Jak wiadomo, rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma względami, głównie z powodu pandemii koronawirusa Covid-19. Miało to ogromny wpływ na całe nasze życie, w tym oczywiście również na cyberbezpieczeństwo. Nagle mnóstwo ludzi zaczęło pracować w domach. Spowodowało to zupełnie nową sytuację dla organizacji (przedsiębiorstw i instytucji). Trzeba było zadbać o bezpieczeństwo wielu komputerów poza ich siedzibami. Naturalnie warunki te wykorzystali również cyberprzestępcy, wprowadzając do sieci między innymi liczne programy typu malware. Zainicjowano też wiele skoordynowanych ataków na sieci firmowe i rządowe. 

Dlatego w ubiegłym roku laboratorium przeprowadziło więcej testów niż kiedykolwiek. Chodziło o to, by w miarę możliwości nadążać za rozwojem sytuacji na cyberkryminalnym rynku. Badaniami objęto programy bezpieczeństwa przeznaczone dla urządzeń konsumenckich oraz dla przedsiębiorstw.

Wszystkie testowane programy przechodziły drobiazgowe sprawdziany. Zarówno w badaniach w ramach Consumer, jak i Enterprise Main Test Series, programy bezpieczeństwa podlegały licznym indywidualnym sprawdzianom mającym potwierdzić ich użyteczność. Stosowana metodologia naśladowała warunki spotykane w rzeczywistości. Certyfikat przyznany przez AV-Comparatives daje gwarancję, że produkt jest naprawdę dobry, zapewniają eksperci. 

Przy okazji przypomniano, że AV-Comparatives przyznawała Bitdefenderowi oceny Advanced+ we wszystkich siedmiu rundach surowych testów prowadzonych w ubiegłym roku: od lutego do listopada. Objęły one między innymi ochronę przed malware’em, wydajność, zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami i kilka innych kategorii.

W globalnym współzawodnictwie z 17 wiodącymi firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem Bitdefender zdobył również Srebrną Nagrodę za ochronę przed malware’em i zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, a także Brązową Nagrodę za wykrywanie fałszywych alarmów. Laboratorium pochwaliło również Bitdefendera za dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, a konkretnie łatwo konfigurowalną stronę główną. Bardzo ważna jest też ochrona w czasie rzeczywistym.

– Bitdefender od dawna szczyci się imponującą wydajnością – powiedział Andreas Clementi, założyciel i prezes AV-Comparatives. – Ubiegły rok, w którym trzeba było zwrócić szczególną uwagę na cyberbezpieczeństwo ze względu na pracę zdalną, nie był wyjątkiem.

W ciągu minionej dekady Bitdefender otrzymał od AV-Comparatives cztery nagrody Produkt Roku, najwięcej ze wszystkich dostawców.

– W ubiegłym roku cyberbezpieczeństwo stało się jeszcze ważniejsze niż wcześniej – stwierdził Ciprian Istrate, wiceprezydent ds. rozwiązań konsumenckich Bitdefendera. – Pracując w domach, użytkownicy ponoszą odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo połączeń ze swoimi firmami. Niezależne testy prowadzone przez takie laboratoria jak AV-Comparatives pomagają im wybrać najlepszych dostawców. A Bitdefender rok po roku osiąga w tych sprawdzianach imponujące rezultaty.

OFERTA PRODUKTÓW BITDEFENDER – SPRAWDŹ

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTATUJ SIĘ Z NAMI


Autor


Szymon Czudowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy