Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Najbardziej kompleksowy test bezpieczeństwa IT w biznesie

Kuba / is8.pl

19 grudnia 2018

Kompleksowy test bezpieczeństwa - Bitdefender w czołówce

W obecnym, najbardziej aktualnym zestawieniu, 16 wydawców uczestniczyło w serii testów produktów biznesowych. Niezależne laboratorium przetestowało oprogramowanie do ochrony punktów końcowych, wykazując zaangażowanie producentów w ulepszanie swoich produktów i dbałość o przejrzystość dla klientów oraz spełnienie ich oczekiwań pod względem jakości. 

Skuteczność rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa informatycznego urządzeń w świecie rzeczywistym opiera się nie tylko na wynikach osiągniętych na doskonale przemyślanej i wielokrotnie nagradzanej platformie testowej AV-Comparatives, ale obejmuje również zestawienie dotyczące komfortu użytkowania wiodących rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa punktu końcowego.

Ta wieloaspektowa ocena sprawia, że seria badań AV-Comparatives Business jest najbardziej kompleksowym raportem dotyczącym bezpieczeństwa endpointów w zastosowaniach biznesowych.

Kompleksowy test bezpieczeństwa – kryteria

Aby zapewnić praktyczne i użyteczne informacje specjalistom ds. bezpieczeństwa, menedżerom IT i właścicielom firm, AV-Comparatives ocenia produkty bezpieczeństwa dla biznesu pod wieloma względami:

 • Ochrona w czasie rzeczywistym
  Test ten naśladuje zagrożenia, z jakimi spotyka się użytkownik końcowy w życiu codziennym. Pozwala w pełni sprawdzić wszystkie mechanizmy ochrony rozwiązania antywirusowego na każdym etapie scenariusza włamań. Zawiera on test częstotliwości występowania fałszywych alarmów (a więc domeny niesłusznie uznane za szkodliwe oraz błędnie zablokowane pliki).
 • Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem
  Produkty antywirusowe są oceniane pod kątem ich zdolności do ochrony systemu przed infekcją szkodliwymi plikami przed, w trakcie, lub po wykonaniu danego pliku. Ten test obejmuje kontrolę fałszywych alarmów generowanych przez popularne oprogramowanie biznesowe. Na skuteczność ochrony punktów końcowych mają wpływ zarówno infekcje złośliwym oprogramowaniem, jak i fałszywe alarmy, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie zakłócają operacje biznesowe.
 • Wpływ na wydajność
  Najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze rozwiązania bezpieczeństwa jest częstotliwość występowania fałszywych alarmów (czyli błędnego określania oprogramowania jako zainfekowane bądź szkodliwe) i wpływ na wydajność. Gdy użytkownicy nie doświadczają utrudnień w pracy, nie czują pokusy ominięcia firmowych polityk bezpieczeństwa.
 • Recenzje produktu
  Indywidualne testy zapewniają informacje dotyczące łatwości użytkowania i centralnego zarządzania. Łatwość użytkowania obejmuje instalację i wdrażanie, codzienne użytkowanie oraz środki zaradcze i ograniczenia stosowane w razie epidemii. Wraz ze wzrostem znaczenia trendu BYOD (przynieś swoje własne urządzenie) łatwość ochrony różnych rodzajów urządzeń końcowych stała się istotnym czynnikiem dla większości organizacji.

Obecnie chyba nikogo już nie trzeba przekonywać o konieczności ochrony komputerów w firmie. Rosnąca z dnia na dzień ilość szkodliwego oprogramowania – wirusów, koni trojańskich, oprogramowania malware i ransomware – stanowi znaczące zagrożenie dla danych, jakimi dysponują firmy (zarówno dla ich dokumentów wewnętrznych jak i dla danych klientów). Ze względu na mnogość występujących na rynku rozwiązań antywirusowych rośnie rola miarodajnych instytucji, przeprowadzających ich rzetelne testy. Ułatwiają one optymalny dla firmy wybór rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Cieszymy się, że proponowane przez nas produkty Bitdefender są tak wysoko cenione przez fachowców rynku IT – mówi Wszebor Kowalski, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe.

*AV-Comparatives jest to niezależna organizacja wykonująca systematyczne testy w celu sprawdzenia, czy oprogramowanie zabezpieczające, takie jak produkty antywirusowe przeznaczone dla komputerów PC / Mac i mobilne rozwiązania zabezpieczające, spełnia swoje obietnice. Korzystając z jednej z największych kolekcji próbek wirusów na całym świecie, tworzy środowisko dla dokładnych testów zachowania oprogramowania w życiu codziennym.

źródło https://www.av-comparatives.org


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy