Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Narodowa Agencja Kryminalna Wielkiej Brytanii celem ataku

Kuba / is8.pl

3 września 2015

Masywny atak DDoS przeprowadzony przez grupę hakerów Lizard Squad, wpłynął na codzienną pracę portalu brytyjskiej Narodowej Agencji Kryminalnej.

Hakerzy napisali na Twitterze wiadomość „Stressed out” („Zestresowany”) i dołączyli link URL do strony internetowej agencji. Atak został najprawdopodobniej wywołany aresztowaniem dzień wcześniej sześciu nastolatków, oskarżonych o użycie ataku DoS do wykonania podobnych napadów na różne strony internetowe. W operacji pod kryptonimem Vivarium, nastolatkowie zostali oskarżeni o użycie narzędzia Lizard Stresser – opracowanego przez zespół Lizard, które bombarduje strony internetowe nieprawdziwym ruchem.

Oficjalne oświadczenie Narodowej Agencji Kryminalnej odrzuca ten incydent, jako mający znaczący wpływ na infrastrukturę bezpieczeństwa, klasyfikując je, jako „tymczasowe niedogodności dla użytkowników naszej strony internetowej”.

„DDoS to <<tępa>> forma ataku, która bazuje na ilości, a nie umiejętnościach. Nie jest to brak zabezpieczeń, ani nie wpływa to na naszą zdolność operacyjną” mówi oświadczenie Narodowej Agencji Kryminalnej. „W najgorszym wypadku jest to tymczasowa niedogodność dla użytkowników naszej strony internetowej. Mamy obowiązek zapewnić utrzymanie naszej witrynie, szczególnie w obliczu zagrożenia, które można skalować w nieskończoność. W tej chwili nasze środki pozwalają na ponowne uruchomienie strony w ciągu 30 minut, choć czasem może to potrwać dłużej. Uważamy, że w tej chwili jest to wystarczające.”.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Zespół hakerow Lizard Squad przyznał się również do zakłócenia usług online Microsoft Xbox i Sony PlayStation w czasie Bożego Narodzenia w roku 2014. Po tym ostatnim ataku na Narodową Agencję Kryminalną, potwierdzili, że „Ponownie rozpoczną działalność”, co prawdopodobnie oznacza, że wkrótce będą zakłócać inne usługi sieciowe.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy