Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogPhishingRansomwareWycieki DanychZagrożenia Internetowe

Nowe oszustwa kryptograficzne podrabiają mowę Elona Muska za pomocą technologii Deep Fake

Damian S

1 czerwca 2022

Oszustwa kryptograficzne przenoszą się na wyższy poziom, wykorzystując fałszywą technologię i wywiad z Elonem Muskiem, aby nakłonić ludzi do wysyłania pieniędzy do portfeli atakujących.

Elon Musk

Hakerzy i oszuści wkładają wiele wysiłku w kampanie spamowe, phishingowe i złośliwe oprogramowanie. Wyobraź sobie, o ile bardziej zdeterminowani będą cyberprzestępcy w kampanii skierowanej do osób z pieniędzmi w swoich portfelach kryptograficznych, które szukają kolejnego wielkiego zarobku.

W jednym z ostatnich oszustw kryptograficznych wizerunek Elona Muska został zmieniony przy użyciu fałszywej technologii, aby wydawał się popierać BitVex, nową platformę handlową. Oczywiście podróbka Musk obiecuje każdemu 30% zwrotu z inwestycji.

Idealny cel

Ponieważ Elon Musk jest zawsze w wiadomościach, czasami w odniesieniu do rynku kryptowalut, jest szczególnie na celowniku. Na przykład jego konto na Twitterze i inne konta zostały w przeszłości skompromitowane i wykorzystane do promowania jakiegoś programu obiecującego podwojenie zwrotu pieniędzy. Oczywiście było to oszustwo, ale wystarczająco silne, by pozostawić wielu ludzi bez pieniędzy.

Najnowsze przedsięwzięcie jest interesujące z kilku powodów: wykorzystuje głęboko fałszywą technologię, aby uwiarygodnić przekaz. To już nie jest przypadkowy tweet; widzisz Elona Muska mówiącego o BitVex. Narracja jest znośna, ale wideo nie wytrzymuje kontroli. Jednak technologia się rozwija i wkrótce odróżnienie ich od rzeczywistości będzie trudne.

Według raportu Bleeping Computer portfele związane z oszustwem zgromadziły tylko około 1700 USD, ale prawdopodobnie wykorzystano wiele portfeli, więc kampania może być bardziej rozległa. Warto również zauważyć, że kampania nie zatrzymała się na filmie. Osoby atakujące miały oficjalną stronę internetową i pozornie prawdziwy pulpit nawigacyjny. Witryna wymieniła również Muska jako dyrektora generalnego witryny BitVex, chociaż obecnie jest niedostępna.

Rozwój oszustw kryptograficznych

Jedno jest pewne: oszustwa kryptograficzne staną się coraz śmielsze i trudniejsze do wykrycia. Właściciele kryptowalut muszą być bardziej ostrożni ze swoimi pieniędzmi i zacząć patrzeć na wszystkie te „niesamowite oferty” z taką samą podejrzliwością, jakiej używamy, gdy widzimy niesamowitą ofertę gdziekolwiek indziej na rynku.

Zwiększ swoją ochronę

Bitdefender promocja dla firm

Marken – antywirusy


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy