Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Ochrona kamery internetowej i Aystent rodzica – Zadbaj o prywatność swojej rodziny z Bitdefender

Kuba / is8.pl

30 sierpnia 2017

Poznaj Ochronę Kamery Internetowej i Asystenta Rodzica

kontrola

Czy należysz do osób, które zakrywają swoją kamerę internetową? Nie martw się, to nie jest przejaw fobii – to obawa przed rzeczywistym zagrożeniem. Mark Zuckerberg i były dyrektor FBI, James Comey, też to robią. Dlaczego? Bo nie chcą być podglądani przez hakerów.

Włamanie się do kamery internetowej jest stosunkowo łatwe. Cyberprzestępcy posługują się w tym celu złośliwym oprogramowaniem R.A.T. (Remote Access Trojan), dającym im dostęp do pulpitu i dysku twardego ofiary, a także umożliwiającym przejęcie kontroli nad mikrofonem oraz kamerą. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby kliknąć link otrzymany od nieznanego nadawcy i zainfekować swój komputer. Niektóre pozornie legalne aplikacje też mogą mieć dostęp do kamery internetowej niczego nieświadomych użytkowników.

Ochrona Kamery Internetowej

Bitdefender posiada funkcję Ochrony Kamery Internetowej, dzięki której nieuprawnione oprogramowanie nie ma już dostępu do Twojej kamery. Zdarza się jednak, że pozornie legalne oprogramowanie nadużywa do niej dostępu. I co wtedy? Możesz być spokojny – za każdym razem, gdy dojdzie do takiej sytuacji, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony.

To Ty decydujesz o tym, kto może Cię oglądać.

Pamiętajmy, że kamery internetowe są też wyposażone w mikrofony. Nawet jeśli zasłonisz kamerę, możesz być podsłuchiwany. I tu również na pomoc przychodzi funkcja Ochrony Kamery Internetowej Bitdefender. Blokuje ona dostęp do mikrofonu w Twojej kamerze internetowej wszystkim nieznanym aplikacjom.

Jak chronić dziecko w sieci?

Nastolatki spędzają ze smartfonem i komputerem aż do pięciu godzin dziennie i przeważne nikt ich wtedy nie kontroluje (no, może poza hakerami). To najczęściej właśnie dzieci stają się celem podglądaczy i cyberprzestępców, gdyż otwierają one linki i uruchamiają załączniki e-mail od obcych.

Rodzice często nie zdają sobie sprawy, że Internet nie zawsze jest dla ich dzieci bezpiecznym miejscem. A kto ma chronić dzieci, jeśli nie ich rodzice? To właśnie dorośli powinni mieć oko na to, co ich pociechy robią online, sprawdzając czy nie nawiązują one kontaktów z obcymi ludźmi, nie pobierają złośliwego oprogramowania lub nie odwiedzają niebezpiecznych stron internetowych. Taka kontrola jest jednak dla większości rodziców nie lada wyzwaniem.

Bitdefender rusza rodzicom z pomocą!

Moduł Asystent Rodzica, w pakiecie z Bitdefender, umożliwia rodzicom nie tylko sprawdzanie, czy ich dzieci prowadzą rozmowy z nieznanymi ludźmi, ale także monitorowanie dostępu do stron internetowych ze szkodliwą zawartością.

Asystent Rodzica został zaprojektowany jako narzędzie pomagające lepiej zrozumieć dzieci, a tym samym poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem . Zachęca on rodziców, aby poruszali z dzieckiem delikatne tematy, których dzieci zazwyczaj szukają w Internecie na własną rękę. Pomaga również dzieciom trzymać się z dala od podejrzanych stron internetowych i treści, które mogłyby mieć na nie negatywny wpływ.

Asystent Rodzica, w oparciu o wiek dziecka, automatycznie wybiera dla niego najbardziej optymalne funkcje prywatności. Dodatkowo pozwala rodzicom dopasować ustawienia ograniczające dostęp do wybranych domen czy godziny, w których dzieci mają dostęp do Internetu.

To i jeszcze więcej jest dostępne wraz z Bitdefender.
Rób Swoje, Jesteś Chroniony!

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródło: https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/webcam-protection-and-parental-advisor-boost-privacy-in-bitdefender-2018-18502.html


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy