Oprogramowanie Bitdefender znowu z tytułem od AV test

Po raz kolejny niezależne laboratorium badawcze AV-TEST uhonorowało tytułem TOP PRODUCT oprogramowanie firmy Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych. I tym razem rozwiązanie zanotowało wynik prawie idealny, zdobywając 17,5 punktu na 18 możliwych. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.

Eksperci AV-TEST przeprowadzając test antywirusów, skupili się na ochronie przed malware’em, użyteczności (wykrywaniu fałszywych alarmów) i efektywności. Wyniki tego testu są zwykle bardzo interesujące, ponieważ wyróżnienie TOP PRODUCT jest przyznawane tylko wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).

W sierpniu i wrześniu 2020 roku laboratorium AV-TEST przebadało 5 systemów antywirusowych do użytku domowego dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina 10.15.5. Naturalnie użyli przy tym najbardziej aktualnych wersji tych programów. W przypadku firmy Bitdefender był to Antivirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych.

pudełko bitdefender family pack
Nagradzany antywirus Bitdefender
Chroń wszystkie swoje urządzenia z Bitdefender Family Pack 2021, który zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowalniania zasobów systemu. Produkt nagradzany przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Family Pack:Zobacz produkt

Jak podkreślają eksperci AV-TEST, użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego, ale który antywirus jest najlepszy. Jaki jest zatem dobry pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina? System Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 zdobył 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.

Jeżeli chodzi o ochronę przed zagrożeniem malware’em (wirusy, robaki i konie trojańskie) odnotowanym w ciągu ostatnich czterech miesięcy (według zestawu referencyjnego AV-TEST), program Bitdefender Antivirus for Mac 8.1wykrył 97,3 procent zagrożeń, za co uzyskał 5,5 punktuna 6 możliwych.

Biorąc pod uwagę efektywność, system Bitdefender nie powoduje opóźnień w ładowaniu powszechnie używanych aplikacji. Natomiast spowalnia uruchamianie standardowych aplikacji i kopiowanie plików (zarówno lokalnie, jak i w sieci) mniej niż przeciętnie w przebadanym zbiorze. Dlatego w kategorii efektywność otrzymał 6 punktów na 6 możliwych.

W czasie testu pakiet bezpieczeństwa przeskanował prawie dwieście tysięcy plików. Nie zanotowano przy tym żadnych fałszywych alarmów. System Bitdefender miał wskaźnik błędów wynoszący 0. Otrzymał więc 6 punktów na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium AV-TEST przyznało programowi Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 tytuł TOP PRODUCT.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments